19:17
26/4/2015

Anonimowi choć zapowiadali dziś manifestację na 18 tys. osób i choć przed ich działaniami ostrzegały polskie służby, to nic znaczącego się dziś nie wydarzyło. Jedyne emocje wzbudziło pojawienie się w sieci częściowo ocenzurowanego dumpa loginów i haseł oraz hashy Windowsowych do 4700 kont z rzekomo domeny AD Ministerstwa Spraw Zagranicznych (msz.gov.pl):

msz-dump

oraz 1300 kont z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

kprm-hacked

Linki kierujący do zrzutu został opublikowany na profilu osoby związanej z dzisiejszym marszem Anonimowych — który, jak widać poniżej, nie jest zbyt liczną demonstracją, ale najwyraźniej ma wsparcie od osób “zza komputerów” — chociaż nie jest wykluczone, że dane są fałszywe bądź pochodzą ze starszego włamania. Analizujemy sprawę i jak tylko otrzymamy informację z MSZ, zaktualizujemy ten artykuł.

Aktualizacja jest już poniżej. Dane są stare i pochodzą z włamania z 2013 roku, a po raz pierwszy w internecie zostały opublikowane przez Alladyna2

Poniżej zdjęcia z dzisiejszych manifestacji w Warszawie:

Fot. Czytelnik Aleksander

Manifestacja Anonimowych w Warszawie – fot. Czytelnik Aleksander

Białymstoku:

Protest Anonimowych w Białymstoku - fot. Dzień Dobry Białystok

Protest Anonimowych w Białymstoku – fot. Dzień Dobry Białystok

I na koniec krótkie nagranie video, chyba najliczniejszej grupy Anonimowych ;)

Aktualizacja 19:33
Sprawdziliśmy dump pod kątem loginów znanych nam pracowników KPRM — potwierdzamy, że zostały one poprawnie dopasowane. Sprawdzaliśmy same loginy bazując na nazwiskach i adresach e-mail. Wynik testu sugeruje, że to poprawna lista kont, niekoniecznie, że z aktualnymi i faktycznie pochodzącymi z włamania hasłami.

Aktualizacja 19:55
Fragmentaryczne przeszukanie internetu pod kątem danych zawartych w dumpach wskazuje na starą wrzutkę wykonaną przez Alladyna2 w marcu 2013 roku. Proszę się rozejść ;-)

Przeczytaj także:

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. podobno teraz dużo jest ludzi na (R). na FB Anonów jest info, że dane aktualne ale warto zweryfikować.

  • Legalnie nie bardzo jest JAK zweryfikować (myślisz,że się przyznają ?),ale jakoś nie zdziwiłbym się, gdyby po ataku Alladyna2 hasła zostały te same.Bezpieczeństwo bezpieczeństem – a wygoda urzędników jest ważniejsza niż “jakieś tam fanaberie admina” który kazał zmienić hasło choć “przecież nic takiego się nie stało” ;) W końcu kto w takim urzędzie rządzi ? No przecież nie admin. Gdzieś w internecie widziałem historię jak to urzędniczka podobno poleciała do dyrektora żeby jej facebooka odblokować,bo jest “potrzebny do wykonywania obowiązków” i admin podobno mało nagany nie dostał.Kto wie – może to nie jest miejska legenda ;)

  • Nie, to nie jest miejska legenda.

 2. Marsz anonimowych ? To jakiś żart jest – w kontekście ustaw zakazujących zasłaniania twarzy i takich tam to brzmi śmiesznie,bo niestety ale to najlepszy sposób na pożegnanie się z anonimowością właśnie.

 3. Większość Anonimowych nie mogła dzisiaj przyjść na marsz bo odsypiali egzaminy gimnazjalne…

 4. Teraz tylko czekać aż powstawiają swoje zdjęcia na fejsbuczku i dodadzą oznakowanie kto jest kto ;)

  • i pewnie tak będzie :)

 5. Zdjęcia macie źle podlinkowane.

  • dobrze mają podlinkowane zdjęcia

  • Mi tez zdjecia polecialy ;) nie tylko w tym poscie

  • This webpage is not available

   ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH

   Witam w klubie. Macie Chrome i przestawialiście ostatnio coś w chrome://flags? Np. ustawienia związane z minimalną obsługiwaną wersją TLS/SSL?

 6. nie uda wam sie byc anonimowymi ;) sluzby juz maja wasze dane ;*

 7. Animowani – bardziej do nich pasuje.

 8. Nie kompromitujcie sie ludzie przecież to dzieciaki, dziennikarze z pressmixu, działacze lewicowni demokracji bezpośredniej i nie tylko, niedobitki z partii piratów

 9. taka imprezka…. zostaję do środy :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: