17:22
13/7/2020

W weekend subskrybenci naszego podcastu Na Podsłuchu otrzymali powiadomienie o nowym odcinku. Innym niż zwykle i zdecydowanie krótszym (~20 min.). Pamiętacie Memdumpa? Piotrek testowo wskrzesił go w formie audio. Czekamy na Wasze opinie, czy kontynuować ten spin-off, czy uruchomić Memdump jako cotygodniowy newsletter, czy zaorać tak, jak przez ostatnie dwa lata był zaorany ;)

Posłuchaj!

Chcesz być informowany o kolejnych odcinkach?

Bądź na bieżąco i zasubskrybuj nasz podcast w Twojej ulubionej aplikacji do podcastów. Po prostu wyszukaj tam “niebezpiecznik” lub “na podsłuchu“.

Jesteśmy oczywiście na na YouTube, w iTunes, oraz na Spotify.

Kiedy nas zasubujesz, to o kolejnych odcinkach będziesz informowany automatycznie przez Twój smartfon.

Linki do odcinka:

EncroChat:
1. https://nbzp.cz/2Cu7vMq
2. https://nbzp.cz/2ZniPTy

Signal:
3. https://nbzp.cz/3elSJ7O
4. https://nbzp.cz/2Wci91q
5. https://nbzp.cz/2ZkW2b0
6. https://nbzp.cz/2C2T81W
7. https://nbzp.cz/2Ogv4ei
8. https://nbzp.cz/2ZkWbey

Oracle, Citrix, F5 i PaloAlto:
9. https://nbzp.cz/302qHZR
10. https://nbzp.cz/390qVoJ
11. https://nbzp.cz/3gQ9s4J
12. https://nbzp.cz/305ueXh
13. https://nbzp.cz/2ZowOc5
14. https://nbzp.cz/326MQZT
15. https://nbzp.cz/2Ogvj9c
16. https://nbzp.cz/2DBp2D9
17. https://nbzp.cz/3ehmpD6

Zoom:
18. https://nbzp.cz/2WdQRrz

TikTok:
19. https://nbzp.cz/3fmr1sR
20. https://nbzp.cz/32acoFp
21. https://nbzp.cz/38Pjnop
22. https://nbzp.cz/3h3KQWD
23. https://sklep.niebezpiecznik.pl/s/smartfony

Trojany na Androida:
24. https://nbzp.cz/3iUvcyd

Apple i zakrywanie kamery:
25. https://nbzp.cz/30NgWi9
26. https://nbzp.cz/38WznFq
27. https://nbzp.cz/2WcQVaX

BossWare i śledzenie pracowników:
28. https://nbzp.cz/38N21Zk
29. https://sklep.niebezpiecznik.pl/opis/3

Serial o szpiegach:
30. https://nbzp.cz/2WbOB4h

Generał Brygady Karol Molend
31. https://nbzp.cz/2WsQj1l
32. https://nbzp.cz/3iU2w8E

Chłodzenie smartfona:
33. https://nbzp.cz/38Pe2gO

Czekamy na Wasze opinie, czy kontynuować ten spin-off, czy uruchomić Memdump jako cotygodniowy newsletter, czy zaorać tak, jak przez ostatnie dwa lata był zaorany ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Nic nie orać! Kontynuować w formie podcastu :)

  • Popieram przedmówcę.

 2. Nie orac – dodawać więcej i częściej :)

 3. Wyłapana literówka – MEMDAMP przez “A”.
  A przerywnik audio między newsami może zostać ;)

  • Brawo! Kolejna literówka będzie trudniejsza :-)

 4. Proszę nagrywać! Dobrze wspominam starego memdumpa i chętnie czytałem, a forma audio też mi się spodobała (dźwięk i montaż oraz zawartość merytoryczna).

 5. Im krótszy tym większa szansa, że go będę słuchał. Tych 40min/1h nigdy nie dałem rady wysłuchać do końca.
  Jeżeli można też dać feedback to generalnie prosiłbym pana Piotra o “bardziej do brzegu”, bo ma tendencję do używania kilku zdań gdzie w zupełności wystarczy jedno.

  • Niby można by to spisywać, redagować i potem w większości czytać. Ale to trochę za dużo czasu zabiera. Póki co stosuje bullet pointy, o których opowiadam. Stąd kilka zdań, zamiast jednego. Popracuję nad tym, żeby nie duplikować treści. Memdump to nie Raiddump! :) Dzięki za feedback!

  • A mi wszelkie formy pasują. Podcasty zgrywam na CD i słucham w drodze do roboty. Fakt – absorbują. Muszę słuchać kilka razy, żeby wyłapać wszystko, bo skupiam się na drodze.
   Najgorsze jest to, że wszystkie ekipy bezpiecznikowe, są w czasie epidemii niesamowicie płodne – zwyczajnie brakuje mi czasu żeby zapoznać się ze wszystkim. Opanujcie się! ;)

 6. Świetny memdump, akurat aby rozpocząć dzień z ciekawostkami i newsami. Jakby poranna audycja w radiu o bezpieczeństwie

 7. A taki mailing to by też był ciekawy. Pewnie nie wszystko i tak trafi do podcastu, a w mailingu można upchać ile się da :-)

 8. Witam,
  Może Szanowna Redakcja poruszyłaby w jednym z najbliższych podcastów, temat komunikatora silnie szyfrującego, który działa po wyłączeniu sieci, na podstawie artykułu:
  https://www.dobreprogramy.pl/Komunikator-na-protesty.-Mial-zapewniac-anonimowosc-okazal-sie-dziurawy-i-grozny,News,110778.html
  akurat ten komunikator nie dał rady, natomiast jeden z komentujących ten artykuł, wskazał inny: Briar – ciekaw jestem opinii redakcji nt artykułu i tych komunikatorów?
  serdecznie pozdrawiam

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: