21:19
27/2/2011

O tym, że internauci lubią beznadziejnie proste i łatwe do złamania hasła pisaliśmy już wielokrotnie. Wygląda jednak na to, że w końcu ktoś wpadł na pomysł, jak zmusićzachęcić internautów do używania długich, skomplikowanych i przede wszystkim bezpieczniejszych haseł.

NakedPassword

Załącz do formularza rejestracyjnyjnego w swoim serwisie internetowym tę bibliotekę. Kiedy internauta zacznie wpisywać swoje hasło, obok pojawi się wirtualna modelka …która zacznie się rozbierać i tym więcej z siebie zrzuci, im silniejsze będzie hasło… :-)

Striptiz w haśle

Im więcej znaków, tym mniej ubrań

Jakież to genialne w swojej prostocie! A skoro już przy tych tematach jesteśmy, to pamiętajcie — hasła są jak majtki.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

21 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Myślę, że większość ludzi, którzy używają prostego hasła, wpiszą skomplikowane hasło… aby zaraz zmienić je na proste :)

 2. (*) – Dotyczy tylko użytkowników płci męskiej, tudzież nie hetero.

 3. Fajne.
  Trafi wkrotce do mojego skryptu.

 4. I się zaraz damskie głosy podniosą, że to szowinizm i że one domagają się wersji dla kobiet. :D

 5. A kaj można przetestować?

  • Jurgi: podepnij pod swoją stronę, bo hasło raz wpisane w czyjeś pole tekstowe, może już nie być Twoim hasłem ;)

  • Podstrona do której podpina się bibliotekę po podpięciu cudzej też ;)

 6. A pardon, na stronie jest demo. Fajne. :)

 7. @Jurgi: w tekscie byl link, jest tam tez demo http://www.nakedpassword.com/

 8. dobre, ale slabe :-D

 9. no to ludzie się będą musieli przyzwyczaić do pisania qwertyuiop[] zamiast qwerty :D

 10. e tam slabe jak diabli – qQq1! i mamy full…

 11. hehe dobre ‘hasła są jak majtki’ czyli codziennie nowe/inne hasło ;)

  • Raczej im dłuższe tym lepsze :)

 12. ta i nagle userzy zamiast “qwerty” będą używać “qqqqqqwerty” ;]

 13. […] Kamil Rojewski dnia lut.28, 2011, w kategorii sieć Niebezpiecznik.pl zaprezentował ciekawą bibliotekę „pomagającą” wymyślić mocne hasło. Zainteresowanych zapraszam […]

 14. @Piotr Konieczny – nie jestem tak naiwny, żeby wpisać swoje prawdziwe hasło… Czy korzystać z serwisów i programów do „sprawdzania siły”. Korzystam z mózgu. ;)

 15. Fajne ;] Tylko tą laseczkę co się rozbiera podmienić na prawdziwą w lepszej jakości xD Jakąś Dżoane Krupe z CKMa wyciąć ;] Będzie lepszy efekt ;))

 16. A czy nie będzie tak, że ktoś “rozbierze wpisując dużo znaków, potem spowrotem usunie do standardowego 3 literowego ?

 17. Strasznie słabe wykonanie tego całkiem dobrego pomysłu… Niestety nawet na kiepskie hasła mamy 90% rozebrania, co daje złudne przekonanie o jego mocy.

 18. sposób tylko dla gimbusów, btw. wpisując same jedynki, obrazek też się zmienia, ogólnie ta biblioteka musi być banalna na maxa

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: