6:49
17/1/2010

W ramach weekendowego rozleniwienia proponujemy Czytelnikom lekturę artykułu opisującego najbardziej spektakularne napady, jakich dokonali ludzie.

Do zdobycia łupu nie jest potrzebna duża ekipa. Jeden człowiek też sobie poradzi pod warunkiem, że ma dobry pomysł. Oto 24 listopada 1971 r. w rejsowym Boeingu 727 lecącym z Portland do Seattle jeden z pasażerów wręczył stewardesie kartkę z napisem „W walizce mam bombę. Jesteście porwani. Proszę usiąść obok”. Porywacz przedstawił się jako D.B. Cooper i zażądał 200 tys. dolarów okupu i spadochronu. Samolot wylądował szczęśliwie u celu, a gdy na pokład dostarczono to, czego żądał, Cooper wypuścił wszystkich pasażerów. Zatankowana maszyna wzbiła się w powietrze, kierując się na południe. Wydawało się, że Cooper będzie próbował uciec do Meksyku, jednak jeszcze nad stanem Waszyngton porywacz otworzył luk i wyskoczył ze spadochronem.

Cały artykuł znajdziecie na stronie Focusa.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Zainspirowało mnie to. Rzucam robotę i biorę się za opracowanie planu na napad tysiąclecia ;)

 2. A ja wracam do klepania projektów na zaliczenie. Może kiedyś… ;]

 3. Polecam:
  E:60 Report on Lee Murray (MMA fighter) accused of largest bank robbery in the world
  http://www.youtube.com/watch?v=xaFTodIUbu0
  http://www.youtube.com/watch?v=y7Zeq9nlRa0

 4. A to ciekawe! Może w niedalekiej przyszłości będzie zakaz wnoszenia kartek na pokład samolotu :)

 5. “Najciekawsze napady na banki”
  “w rejsowym Boeingu 727”
  ???

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: