21:43
22/7/2013

W Norwegii… czy niebawem tak będzie wszędzie? “Gorszy pieniądz wypiera lepszy“?

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Przecież to oczywiste, że jeżeli ktoś używa gotówki to jest przestępcą. Porządni obywatele, którzy nie mają nic do ukrycia, płacą wyłącznie elektronicznymi środkami płatniczymi.

  To jest artykuł dla tych, którzy twierdzą, że nie przeszkadza im to, że są śledzeni przez rząd.

  • W poniższym poście nie ma ani krzty sarkazmu.

   Jak się boisz rządu = płacisz gotówką.

   Przecież to oczywiste że każdy normalny człowiek płaci kartą. I to wygodniejsze i jak trzeba to namierzą zaginioną (skradzioną) kartę po transakcjach, namierzą też twoje dziecko które zabrało ci kartę z portfela i zaczęło wydawać pieniądze bez opamiętania na pierdoły.

   Po za tym on nie miał przeszukania z powodu zapłaty gotówką. On płacił nierozsądnie dużą kwotę gotówką – dał walizkę pieniędzy zamiast przesunąć kartę w czytniku i mieć spokój. Zachowywał się podejrzanie. Nikt go by nie ścignął za kupienie paczki chipsów za gotówkę.

 2. A gdzie prawo do “nie posiadania” konta bankowego? Rozumiem
  ze w Polsce takiego prawa nie ma, ale sadzilem ze Norwegia jest
  bardziej cywilizowana

  • oj jest jest ..

 3. Witamy w przyszłości. “Jutro to dziś – tyle, że jutro” Sławomir Mrożek

 4. Akurat ja nie lubię płacić kartą i nie ma to nic wspólnego z tym że wszystko co i gdzie kupujesz jest śledzone, pieniądze trzymam luzem w kieszeni a kartę musiałbym za każdym razem wyciągać z portwela narażając się na zgubienie dokumentów, lub samej karty, gotówką szybciej zapłacisz przy kasie (jakieś 15 sek vs 3 min), drobne zawsze się przydają do automatu z colą lub na ręczną myjnię, jeżeli się zgubię gdzie w buszu pieniądze przynajmniej mogą się nadać na rozpałkę a karta plastikową nie …

  • Teraz zapłacanie kartą z użyciem pinu trwa najdłużej do 30s.(empirycznie mierzony czas)
   A płacenie zbiliżeniówką za małe zakupy trwa do 2 sekund.

 5. ale brednie biednych dzieci .. znam te kraje i nie dziwi mnie ze klient placacy gotowka 80k NOK jest podejrzany. Jednak ze sprawy paszportu/dowodu tez nie robilbym afery, bowiem KAZDY sprzet tam kupiony legalnie (poczawszy od zestawu BT) jest zarejestrowany na kupujacego w celu zapewnienia gwarancji (rowniez bez paragonu) i na wypadek kradziezy. Wylacznie dla WYGODY i jest to dobrowolne. Nikt go na 100% nie zmuszal do tego. Gosc w banku pracowal i nie wie jak to funkcjonuje w jego kraju? Nalot policji? Chcialbym takiej policji w kraju, ktora nie boi sie prawdziwych bandziorow albo z nimi nie trzyma lansujac sie z fotoradarami albo leszcze wylawia do statystyk.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: