25/6/2012
- Szkolenia
- |
- 5 PORAD
- |
- Audyty & Pentesty
- |
- SKLEP
- |
- Kontakt
o bezpieczeństwie i nie...
Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.
Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:
Bleachbit jest w repo wszystkich popularniejszych dystrybucji Linuxa. Fajne narzędzie do sprzątania systemu.
CCleaner + Winapp2.ini + włączone szyfrowanie usuwanych danych = profit
+1 dla BleachBita za rozwiewanie mitów o konieczności wielokrotnego nadpisywania danych -1 dla Erasera za niepotrzebne proponowanie wielokrotnego nadpisywania (do 7 razy, dobrze, że nie 35)
Troll’u, poczytaj sobie trochę o tym, jak na dysku twardym zapisywane są “zera” i “jedynki”, a zrozumiesz, czemu kilkukrotne – niekoniecznie 35-krotne (Gutmann), 7-krotne (DoD 5220.22-M) zazwyczaj wystarczy – nadpisywanie danymi (pseudo)losowymi jest całkiem uzasadnione. Podpowiem, że chodzi o “zera” nie będące dokładnie “zerami” i “jedynki” nie będące dokładnie “jedynkami”. Sytuacja jest o wiele bardziej zagmatwana, gdy w grę wchodzi wear-leveling pamięci flash.
dd if=/dev/urandom of=/dev/???
Też chyba da radę:)
Wystarczy if=/dev/zero
w czym to to lepsze od zwyklego shreda?