21:16
19/6/2017

Jeśli nie wzięliście udziału w naszym wykładzie na konferencji InfoShare 2017, to zapraszamy do obejrzenia jego nagrania. Organizatorzy już umieścili prelekcję na YouTube:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Fajna prezentacja, dzięki za umieszczanie na yt.
  Jedna korekta – NSA nie jest agencją wywiadowczą. Wywiad – CIA. Bezpieczeństwo kraju, monitoring ludności – NSA. Dochodzenia, operacje, śledztwa policyjne wyższej rangi itp – FBI.

 2. Na prezentacji jest milion siedemset … a nie 173 tyś. jak Piotr mówi :)

 3. OPczywiście, że NSA to agencja wywiadowcza.

 4. Chcemy wiecej takich relacji video.

  Piotrek da rade…? ;)

 5. Panie Piotrze, proponuję wypuścić serię audiobooków – słuchałbym do poduszki.. :)

 6. Można robić backup na tym samym dysku ale sami go zaszyfrujmy podczas robienia backupu wystarczy 128 bitowym kluczem (np. Cobianem) i wtedy nikt nam tego archiwum nie zaszyfruje zmieni sie tylko rozszerzenie pliku archiwum które po zmianie ręcznej rozszerzenia można rozpakować i śmiga … Przetestowałem !

  • Darek, czy to jest warte zachodu, czy rada faktycznie jest produkcyjna i friendly dla użytkownika?

  • Jakiego zachodu? Ustawiasz Cobiana na kopie raz w miesiącu, on w tle sie włącza robi kopie pakuje ja do archiwum np. 7z i szyfruje kluczem 128 bit a wszystko bez ingerencji użytkownika automatycznie. o niczym nie trzeba pamiętać.

  • ktos ci zaszyfruje zaszyfrowane archiwum i sobie mozesz wsadzic swoja kopie

  • Widzisz tyle ze np Cryptolocer nie był wstanie zaszyfrować takiego archiwum. Zmienił tylko rozszerzenie pliku na swoje, a po recznej zmianie spowrtotem na 7z, archiwum dało sie wypakować i zaden plik w środku nie został zaszyfrowany,

  • @Darek – to by mogło mieć sens, o ile wspomniany robak sprawdza plik przed zaszyfrowaniem (unikanie podwójnej roboty?).

  • > Widzisz tyle ze np Cryptolocer nie był wstanie
   > zaszyfrować takiego archiwum. Zmienił tylko rozszerzenie
   > pliku na swoje, a po recznej zmianie spowrtotem
   > na 7z, archiwum dało sie wypakować
   > i zaden plik w środku nie został zaszyfrowany,

   “Nie był w stanie zaszyfrować” czy po prostu “nie szyfrował bo nie chciał”?

 7. Sprawdziłeś to..?
  Czy opierasz się na wiedzy z Internetu?

 8. Bardzo fajnie się oglądało.

 9. Tylko, że miało być o hackowaniu prawników. Zamiast unikalnej treści poszedł znany temat, o którym można spokojnie samemu poczytać w internecie.

 10. Materiał fajny, poza fragmentem “możecie mnie pozwać”. Rozumiem, że to miało być śmieszne. Hm, nie wyszło.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: