18:40
31/8/2013

Świetne narzędzie ułatawiające sięganie do manuala po parametry poszczególnych komend.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Co w tym jest świetnego? Przecież ta strona to zwykły man w html z szukajką.

    • Kliknij w przykład to zobaczysz, że nie taki zwykły

  2. I do tego konsolowy man czyta się w bardziej przejrzysty sposób:D

  3. Haters gonna hate…
    Jest to interesujące narzędzie dla tych którzy np. czytają tutorial na Windzie i chcieli by wiedzieć co podana komenda robi, w przejrzysty sposób bez szukania po kolei kolejnych literek w man, bez uruchamiania maszyny wirtualnej. Ctrl-C, Ctrl-V i wiemy co się dzieje. Jest to najlepszy, według mnie, “zwykły man w html z szukajką”. ;)

  4. Trochę zawodzi w jednym specjalnym przypadku — dla komend wbudowanych powłoki (set, alias, env,…) nie wyświetla właściwego fragmentu `man bash` a linki do man-o-podobnych stron na serverach Ubuntu Manpage.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: