18:40
31/8/2013

Świetne narzędzie ułatawiające sięganie do manuala po parametry poszczególnych komend.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Co w tym jest świetnego? Przecież ta strona to zwykły man w html z szukajką.

    • Kliknij w przykład to zobaczysz, że nie taki zwykły

  2. I do tego konsolowy man czyta się w bardziej przejrzysty sposób:D

  3. Haters gonna hate…
    Jest to interesujące narzędzie dla tych którzy np. czytają tutorial na Windzie i chcieli by wiedzieć co podana komenda robi, w przejrzysty sposób bez szukania po kolei kolejnych literek w man, bez uruchamiania maszyny wirtualnej. Ctrl-C, Ctrl-V i wiemy co się dzieje. Jest to najlepszy, według mnie, “zwykły man w html z szukajką”. ;)

  4. Trochę zawodzi w jednym specjalnym przypadku — dla komend wbudowanych powłoki (set, alias, env,…) nie wyświetla właściwego fragmentu `man bash` a linki do man-o-podobnych stron na serverach Ubuntu Manpage.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: