13:37
12/1/2020

Podobnie jak i rok temu, cały przychód z akcji przeznaczamy na WOŚP. Tym razem możecie licytować 3 aukcje.

Pierwsza aukcja jest odpowiednia dla każdego. To wejściówka dla 2 osób na nasz kultowy wykład “Jak nie dać się zhackować?” na dowolne miasto — terminów na ten rok jeszcze nie ustaliliśmy ale na pewno odwiedzimy Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Trójmiasto.

Druga aukcja jest przeznaczona dla tych bardziej wkręconych w temat IT. Wylicytować można udział w szkoleniu z OSINT-u, czyli pozyskiwania informacji na temat osób i firm. Wiedza niezbędna nie tylko detektywom czy służbom, ale także rekruterom, prawnikom, pracownikom działów HR i finansowym (windykacji) — generalnie każdemu, kogo praca polega na analizie i zdobywaniu informacji.

Trzecia aukcja jest dla koneserów :) Wspólna kolacja (lub lunch) z Piotrkiem, założycielem Niebezpiecznika, bezpiecznikiem z 15 letnim doświadczeniem i wielokrotnym zdobywcą nagród, nie tylko na branżowych konferencjach. W trakcie spotkania zwycięzca będzie mógł:

 • porozmawiać z Piotrem o swoim pomyśle na biznes lub pasywnym dochodzie
 • pozyskać wiedzę na temat tego jak zagwarantować prywatność i poufność we współczesnym świecie
 • wypytać o to jak w szczegółach działa branża bezpieczeństwa w Polsce,
 • skonsultować problem techniczny związany z bezpieczeństwem lub systemami iOS i Mac OS :)
 • dowiedzieć się jak zabezpieczyć swoje życie (rodzinę i biznes) oraz które zabezpieczenia warto mieć, a które są ściemą
 • poznać tajniki tworzenia widowiskowych i przekazujących wiedzę wystąpień publicznych
 • otrzymać wskazówki jak pisać techniczne treści, aby były zrozumiałe dla każdego
 • posłuchać o tym jak zaparzyć najlepsze espresso na świecie i przygotować się na atak zombie.

Piotr jest autorem i współautorem wielu niebezpiecznikowych szkoleń, więc obszarów do rozmowy na pewno Wam nie zabraknie.

Żeby uniknąć wątpliwości: licytacja dotyczy 1 osoby, a kolacja będzie miała miejsce w ustalonym przez obie strony terminie i w wybranym przez zwycięzcę miejscu w Krakowie (Piotr może pomóc, coś tam wie na temat tego, gdzie dobrze karmią) lub w Warszawie (ale w bardzo ograniczonych terminach). Każdy płaci za siebie.

Licytuj!

No, to licytujcie! Niech dziecięca medycyna wejdzie dzięki Wam na wyższy poziom! Tutaj wszystkie nasze aukcje, z których cały dochód leci na WOŚP.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

25 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Fajne poczucie humoru :)

  * Kolacja z Piotrem
  * Stan: używany

  Pozdrowienia dla Piotra i reszty ekipy!

  • Na kolację z niebezpiecznikiem mogę iść bo to fajni ludzie i warci każdego grosza, ale na WOŚP nie dam ani grosza. Matka kurka wiele lat temu mi to uświadomiła :)

  • Niebezpieczniku czemu przepuszczasz komentarze troli? vide @studencik

  • Adam 2020.01.14 10:57
   Wolność słowa polega na tym ,że każdy ma prawo wyrazić własne zdanie. Jeżeli pragniesz jedynej słusznej informacji ( po twojej linii) to znaczy ,że marzy ci się totalitarzym, a wysiłki niebezpiecznika poszły na marne.

   Ja jestem za wolnością słowa z poszanowaniem kultury. Ty masz z tym problem bo wypowiedź nie jest po twojej myśli. Nie dorosłeś do wolności :( Nie potrafisz przyjmować krytycznych uwag.

  • @gracja
   Treść studenciaka brzmi jak typowa, z kilku form popularnie stosowanych przez troli.
   Twoja diagnoza mojej osoby na bazie jednego zdania – czy jestem dojrzały, czy potrafię przyjmować krytyczne uwagi (LOL) jest groteskowa.
   Forma studenciaka nazbyt przypomina formę stosowaną przez troli i tyle :)
   Tak, wypowiedzi troli nie są po mojej myśli. Nie należy mylić wolności słowa z wolnością troli ;)
   Miłego dnia

  • Adam
   Gdybyś nie zauważył to przypominam ,że studenciak jest stałym czytelnikiem, a nie nawiedzonym trollem. Popiera nawet pornografie. Zapoznaj się z jego innymi postami sygnowanym tym nickiem. Korzysta z różnych źródeł informacji to ma własne zdanie.

  • @groteskowy Nieprawda, jestem tu pierwszy raz.

 2. Kolacja z facetem… Jak to kurw# brzmi

  • Lub lunch. Wybrałbym kolację, bo więcej czasu, ale jak Ci lepiej brzmi lunch, to też fajnie – postaram się zostać jak najdłużej.

  • @Koza
   Kolacja facet z facetem. Ciekawe czy przy świecach ^^

 3. offtopic ale proszę przeczytać – to z dzisiejszych onetów:
  “W Dortmundzie na zachodzie Niemiec trwają przygotowania do rozbrojenia dwóch bomb lotniczych z czasów II wojny światowej. W dzielnicy klinik, niedaleko centrum miasta, służby saperskie szukały aż czterech bomb. Miały leżeć w pobliżu dwóch szpitali, m.in. pod ruchliwą ulicą. Podejrzane metalowe przedmioty odkryto podczas robienia zdjęć lotniczych.”

  Czy ktoś zechciałby mnie doinformować jaką technologię użyto do skanningu co najwyżej metrowych ładunków leżących (hipoteza) od 1 do 3 m pod ziemią??? …i to w otoczeniu gęstwy rur i kabli???
  Czy to był LIDAR czy podczerwień?
  …czy może UKF?

  • HAARP

  • @pdk: inteligent z Ciebie niemały. Gratuluję kognitywy.
   Szkoda, że tak mało osób zna się na rzeczywistych metodach (i celach) zbierania danych i analityce. Ograniczenie tego pojęcia do włamu/wyłudzenia danych z jakiegoś pcta/sieci jest żałosne. Bo wiecie – dziś LIDAR skanuje grunt, ale jutro będzie skanował ściany i określał ile macie drobnych w słoiku i w jakiej pozycji akurat się wam kobieta wypina. Pamięta ktoś może już nienajnowsze “radary” służb siłowych USA, które na bazie rozkładu wifi i odbić GPS budują schemat pomieszczenia i ruchu w nim?

   jak ktos pamięta, to niech się zastanowi czego naprawdę dotyczyło moje pytanie :-)

 4. Aktualna cena kolacji, to niestety za dużo jak na mój budżet domowy, ale przynajmniej pasywnie przekazałem na WOŚP 700 pln, podbijając cenę do 4K pln :]

 5. >podbijając cenę do 4K pln :]

  Czyli zmusiłeś innych, żeby zapłacili za Ciebie; sprytne :)

 6. Szkoda, że niebezpiecznik nie ma własnej fundacji :(.
  Ludzie by na pewno wpłacali 1% z PITu. Pieniądze z fundacji można by przeznaczyć na szkolenie dla dzieci i ogólnie promowanie bezpieczeństwa.

 7. offtopic:
  właśnie czytam na onecie, że jakiś etatowy zakłamaniec z KGP twierdzi, że LRAD jest systemem nagłaśniającym :-)
  Nie dość, że kupili to nielegalnie. Nie dość, że SAMI domorośle poblokowali funkcje paralizatora (potem musieli to odkręcać i poprosić o “blokadę” fabryczną), to – jak wynika z kontekstu zapytania onetu – funkcja ta być może wróciła do użycia, bo nie udzielili w tej sprawie odpowiedzi dziennikarzom. Takie milczenie sugeruje, że nowa ekipa kazała obejść blokadę trwale albo nauczyć się jak to robić na żądanie.

  Proszę zawsze pamiętać – LRAD jest systemem ogłuszania, który może być użyty do nagłaśniania, a nie systemem nagłaśniania z poblokowaną funkcją ogłuszania.
  LRAD jest systemem mikrofalowym ze sterowanym wyładowaniem mocy w punkcie, co powoduje generowanie dźwięku w płynach/kosciach osoby potraktowanej wiązką.
  Łopatologicznie – urzadzenie “gotuje” wodę w ciele, a powstałe drgania wytwarzają dźwięk odbierany uchem wewnętrznym.
  W takim kraju żyjemy. Nie zdziwcie się, gdy – kiedyś wracając z manify – będziecie miec obrzęk mozgu lub tkanek miękkich i grzecznie zejdziecie na “udar” w piątym dniu po manifie. Tak to działa.

  • Kłamstwa różnych rzeczników prasowych z policji to codzienność. W ogóle nie ma sensu brać brać na serio tego, co mówią, bo są uczeni tylko sprytnego siania propagandy w taki sposób, żeby ludzie “czuli się” bezpiecznie.
   Niedawno (było nawet na Niebezpieczniku o tym) pan Ciarka łgał jak z nut o tym, że rzekomo policja “dba o prywatność legitymowanych osób”. Jasne, a ich adresy, pesele i inne dane fruwają sobie niezaszyfrowane w eterze.

 8. A czy Piotr może się coś napić mocniejszego podczas tej kolacji?

  • Zaraz padnie pytanie czy kolacja może być ze śniadaniem.

 9. A czy tak poza WOŚP można normalnie wykupić u pana Piotra Koniecznego coś w rodzaju osobistych usług doradczych? Nie chodzi mi o spotkania przy posiłku, ale konsultację biznesowo-informatyczną. Jeżeli tak, to czy jest jakaś stała oferta?
  Pytam poważnie.

  • Tak, nasz zespół (nie tylko Piotr) świadczy usługi consultingowe. Jeśli jesteś zainteresowany, napisz na security@niebezpiecznik.pl

  • Czy można używać PGP? Czy klucz jest ten sam co przy formularzu kontaktowym?

 10. […] info, z którego bardzo się w Niebezpieczniku cieszymy. W zeszłym tygodniu zakończyły się 3 aukcje charytatywne, w ramach których zebraliśmy łącznie: 10 198 PLN. Środki są już na koncie WOŚP i zostaną […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: