21:36
2/8/2015

W mediach robi się coraz głośniej na temat tej pracy naukowej, w której badacze prezentują technikę pozwalającą na przewidzenie, czy dany użytkownik TOR-a (który rozpoczyna połączenie z siecią TOR od kontrolowanego przez nich węzła) łączy się z konkretną usługą w sieci TOR-a (tzw. hidden service). Skuteczność ataku to 88%. Atak polega na wcześniejszym zmapowaniu charakterystyki ruchu do danej usługi, a następnie wyszukiwania tego wzorca w monitorowanych połączeniach. Nie następuje tutaj żadne “rozszyfrowywanie” ruchu, a jedynie jego “fingerprinting” — to jednak pozwala określić z jakiego serwisu korzystał monitorowany użytkownik Tora.

Po lekturze niniejszej pracy naukowej polecamy — jako uzupełnienie — lekturę raczej uspokajającej wypowiedzi developerów projektu Tor.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. U nas developerzy twierdzą że sql injection w aplikacjach androidowych nie jest błędem security. Zatem czy zawsze warto wierzyć developerom? :)

  2. pracujesz z idiotami zatem, ale wciaz to nie powód by uogolniac

    • Yoda approves.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: