12:23
12/11/2019

W sieci pojawiła się beta nowego jailbreaka na iOS, który bazuje na exploicie Checkm8 z września. Jailbreak dotyczy urządzeń z iOS do wersji 12.3 — od iPhona 5s do X, ale na razie nie wspiera iPadów.

Przypomnijmy, że Checkm8 to exploit na bootrom, niemożliwy do załatania przez Apple na urządzeniach z chipami A5 do A11. To co dobre dla community jailbreakowego, niekoniecznie jest dobre dla osób dbających o swoje bezpieczeństwo.

Ale nie od razu posiadacze iPhonów do X włącznie muszą lecieć do sklepu po urządzenia z nowszymi chipami — jailbreaka nie da się przeprowadzić zdalnie. Jego tym to semi-tethered, co oznacza, że potrzebny jest fizyczny dostęp do urządzenia i (jak narazie) komputer z MacOS).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Checkm8 obajmował również 4S z tego co pmiętam.
    Co z nimi?

  2. Wypadłem z ekosystemu iOS ze 3 lata temu, ale pamiętam, że już wtedy z każdą aktualizacją było coraz ciężej o jailbreak, a tym samym spadała potrzeba. Pytanie czy ktoś jeszcze używa, potrzebuje jailbreaka? Czy takie cuda jak Cydia i płatne oprogramowanie w niej nadal są dostępne?

    • Jailbreak wciąż jest i o ile iOS staje się powoli bardziej przyjazny dla zaawansowanych użytkowników, to wciąż jest to ryzyko włamu… Niektóre oprogramowanie MDM blokuje dostęp do aplikacji firmowych, gdy wykryje iPhone’a po jailbreaku.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: