19:56
1/12/2009

Zadaniem Nozzle jest ochrona przed atakami typu “heap spraying“, czyli rozrzuceniem kodu na stercie. To właśnie ta technika ataku z powodzeniem została wykorzystana w niedawnych exploitach na Internet Explorer (12.2008), Adobe Readera (02.2009) oraz Flasha (06.2009).

Nozzle potrafi wykryć na stercie obiekty zawierające wykonywalny kod dzięki użyciu niezbyt pamięciożernej emulacji. Program wykorzystuje również podejście statystyczne, które pomaga ograniczyć liczbę wykrywanych false-positives poprzez monitoring sterty i utrzymywanie tablicy zawierającej zmiany w jej “zdrowiu”.

nozzle-usenix-security-aug2009.key

Wszystkim shellcoderom ekipa Niebezpiecznika szczególnie poleca uwadze prezentację o Nozzle, podsumowującą prace nad projektem.

Szczegółowy opis sposobów obrony przed wstrzykiwaniem kodu za pomocą heap sprayingu został opublikowany przez badaczy i jest już możliwy do pobrania. Więcej o samym narzędziu można również dowiedzieć się z wywiadu przeprowadzonego z jego twórcami.

Przeczytaj także:

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: