16:22
18/4/2017

W wielu artykułach dotyczących wycieków z USA, pojawiają się informacje o tym, że ktoś wykradł numery SSN. Czym one są w kontekście Amerykanów i dlaczego karta z biblioteki jest bardziej wiarygodna? O tym traktuje świetne video:

Jak widać nie tylko czeki i żelazka do kart płatniczych są w USA problemem. U nas z kolei i NIP i PESEL i REGON i numer Dowodu Osobistego.

Podesłał Urzędnik77

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ktoś tu jest fanem CGP Grey’a ;)

 2. Zapomnieli podać 2-ch rzeczy:
  – SSN można zmienić ;)
  – jest jeszcze ITIN (Individual Taxpayer Identification Number), który jest prawie SSNem, ale pierwsza cyfra to 9, a 4-ta to 7 lub 8) (teraz SSN jest losowa liczbą z wyjątkiem wartości, które są ITINem ;) )

 3. No to kilka wątków z amerykańskich filmów mi się wyjaśniło.
  A nasze dowody osobiste przy tej quasi identyfikacji w USA wydają się arcy genialne :)

  • Jeszcze lepsze było kiedyś: znając numer czyjegoś konta można było wystawić polecenie zapłaty. Ot tak bez żadnej umowy ani potwierdzenia.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: