9:22
13/8/2012

FileVault 2 to narzędzie stworzone przez Apple do szyfrowania dysków twardych pod Mac OS X (domyślnie zainstalowane w systemie i wykorzystywane do szyfrowania m.in. całego dysku twardego). Jeśli chcemy zamontować zaszyfrowany FileVaultem dysk z komputera Apple pod innym systemem operacyjnym (np. w celu przeprowadzenia analizy powłamaniowej), to możemy skorzystać z projektu libfvde, aby go rozszyfrować i odczytać jego zawartość.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Już się wystraszyłem, że kolejna dziura, a tu takie miłe narzędzie :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: