9:00
25/6/2017

O TheShadowBrokers pisaliśmy prawie rok temu, gdy wykradziono narzędzia NSA. Atak Wanna Cry uświadomił wszystkim znaczenie ujawnionych informacji, a teraz TheShadowBrokers chcą ujawnić pozostałe exploity, ale nie za darmo…

Miesiąc temu grupa ogłosiła możliwość zapisania się do płatnej, comiesięcznej subskrybcji usługi „TheShadowBrokers Data Dump of the Month”. W lipcu subskrybentom mają być udostępniane nowe exploity i dane.

Lista narzędzi oraz informacji, które w połowie maja obiecano opublikować to:

 • exploity na przeglądarki,
 • routery,
 • Windowsa 10,
 • urządzenia mobilne,
 • dane ze stowarzyszenia SWIFT oraz banków centralnych,
 • dane o programach nuklearnych oraz rakietowych.

Lista Exploitów

Poprzednio TheShadowBrokers próbowało rożnych publicznych akcji, kampanii crowdfundingowych, czy nawet sprzedawania narzędzi osobno, ale za każdym razem akcje kończyły się fiaskiem. Nie udało im się pozyskać klientów.

$22,000 na miesiąc za każdego subskrybenta

Aby dostawać comiesięczne narzędzia należy wpłacać 100 Zcash, co odpowiada 22,000 dolarów. Dość wysoka stawka biorąc pod uwagę, że TheShadowBrokers nie opublikowała żadnych dowodów na posiadanie kolejnych exploitów.

Dlaczego Zcash, a nie Bitcoin? Ze względu na większą prywatność oraz prawie niemożliwe do wyśledzenia transakcje. Nowa waluta ukrywa adres nadawcy. Mówiąc obrazowo, twórcy kryptowaluty porównują Zcash do HTTPS, a Bitcoina do HTTP. TheShadowBrokers jednak nie ufają ani Zcash, ani Torowi, o czym otwarcie piszą.

Zcash is having connections to USG (DARPA, DOD, John Hopkins) and Israel. Why USG is “sponsoring” privacy version of bitcoin? Who the fuck is knowing? In defense, TOR is originally being by similar parties. TheShadowBrokers not fully trusting TOR either

Chce się zapisać!

Zainteresowani subskrypcją muszą do 30 czerwca 2017r wpłacić wspomniane 100 ZEC (Zcash) na adres

zcaWeZ9j4DdBfZXQgHpBkyauHBtYKF7LnZvaYc4p86G7jGnVUq14KSxsnGmUp7Kh1Pgivcew1qZ64iEeG6vobt8wV2siJiq

Potencjalny kupujący musi również umieścić adres e-mail podczas wysyłania płatności, na który spłyną informacje oraz narzędzia. Po otrzymaniu pieniędzy grupa na podany adres ma wysłać potwierdzenie.

Pomiędzy 1 a 17 lipca 2017r zostanie wysłana wiadomość do wszystkich subskrybentów, która zawierać będzie link oraz hasło do czerwcowego dumpa. Grupa nie zdecydowała jeszcze jakie narzędzia oraz dane będą wysłane w czerwcowym mailu.

Społeczność internautów zorganizowała nawet zbiórkę, aby zakupić subskrypcję.

Nie ma pewności, że TheShadowBrokers mają więcej narzędzi

Rok temu grupa udowodniła, że naprawdę jest w posiadaniu danych, udostępniając 186 MB archiwum. Teraz brak próbek narzędzi i czyszczenie głównego portfela Bitcoin może świadczyć, że grupie skończyły się narzędzia do publikowania i starają się zebrać jak najwięcej pieniędzy, aby móc na zawsze zniknąć. Albo po prostu trollują.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A jest w ogóle pewność że to ta sama grupa, a nie jakiś podszywacz który chce zarobić na nazwie?

  • Ten sam klucz prywatny do podpisania wiadomosci

 2. Tą ostatnią rzecz z listy mogliby sobie darować z tych paczek, w imię bezpieczeństwa nas wszystkich.

 3. ja już kupiłem, a wy?

 4. czyli the shadow brokers sa emitentami zcash. kto normalny by chcial lokowac prawdziwe srodki platnicze w jakies bzdurne algorytmy i wyniki ich obliczen? caly ten renek krypto powinien byc zabroniony bo sprzyja oszustom i tworzy uklady na wzor piramid finansowych. wieszcze, ze za 10 lat bedzie koniec bitcoina, ta niby waluta nie ma tak naprawde zadnej wartosci i na chwile obecna sluzy jedynie nielegalnym transferom pieniadza fiducjarnego

  • Nie znasz sie na kryptowalutowach, wiec sie na ich temat nie wypowiadaj.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: