17:03
12/7/2021

Historię przebiegłego oszusta, który jednak za wiele nie zarabiał na swoich scamach opowiedział Marcin. Piotr przedstawił zaś inne oszustwo — medialne — wracając do tematu afery Sławomira N. i tego, jak w jej kontekście nieznający się na bezpieczeństwie dziennikarze błędnie wyciągnęli wnioski co do bezpieczeństwa komunikatorów WhatsApp i Signal. Ta historia dobrze połączyła się z innym fake newsem, tym dotyczącym “szpiegowania” przez program Audacity. Tę “dramę” zrelacjonował Kuba, załamując ręce nad tym, jak łatwo dziś można manipulować ludźmi w internecie. Oto 36 odcinek podcastu Na Podsłuchu!

PosłuchZobacz ten odcinek!

Ten odcinek także jest dostępny na YouTube, bo podcast ze ścieżką video został przez Was ciepło przyjęty. Pamiętajcie, że w podcaście to audio jest nadrzędne i w rzeczywistości składamy je z lokalnie nagrywanych ścieżek, wycinając aaa, eee, yyy, żeby była lepsza jakość. To powoduje, że choć audio wymiata, to video cierpi — widać olbrzymią liczbę cięć i pojawia się nieunikniony desynch. No trudno, to jest cena tego, że chcecie nam patrzeć w oczy :)

My YouTube lubimy chyba najbardziej, bo tam podcast Na Podsłuchu komentuje najwięcej osób i można łatwo dodawać znaczniki czasowe do fragmentu, do którego komentarz się odnosi. Ale jeśli ktoś nie chce patrzeć nam w oczy, to może nas tylko i wyłącznie słuchać. Jesteśmy w każdej (?) aplikacji do podcastów. Po prostu wpiszcie “Na Podsłuchu” albo “Niebezpiecznik.pl”. Oto najpopularniejsze platformy, na których możecie nas “subować”:

Materiały i linki do tego odcinka

Linki i wspominane materiały omawiane w tym odcinku znajdziecie w notatkach wyświetlanych pod tym odcinkiem na każdej z ww. platform.

Archiwalne odcinki

Aby zapoznać się z poprzednim odcinkami odwiedź stronę podcastu “Na Podsłuchu”. Znajdziesz na niej player pozwalający odsłuchać wszystkie odcinki oraz listę linków do postów z dodatkowymi informacjami dla każdego z poprzednich odcinków (m.in. ze spisem omawianych artykułów oraz narzędzi).

Przeczytaj także:

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Moglibyscie robic publikacje dla umiejacych czytac? :-) Wole czytac niz sluchac – szkoda mi czasu.

  • Robimy.

  • Cza, cza, cza :)))

  • fajnie że nie jestem jedynym :)

  • Ja też niespecjalnie chciałbym budzić domowników. Pomijam fakt, że szybciej się czyta niż słucha, choć słuchanie też ma zalety.

 2. Tak się zastanawiam po co to pokazują.Będę wdzięczny za odpowiedz.

  https://pz.gov.pl/dt/login/login?ssot=9ukjqihputm39f3wmrxc
  ——————————————–

  1.4.7
  https://localhost:8641
  https://pz.gov.pl/
  SHA256
  dt/rest/pk-signer/getPKSignerToBeSigned
  dt/rest/pk-signer/uploadPKSignerSignature
  https://pz.gov.pl/dt/rest/cooperatives/getVoivodeships
  https://pz.gov.pl/dt/rest/cooperatives/getBanks
  gov.pl Serwis Rzeczypospolitej Polskiej
  logo login

  • Czego się po trollach żądnych poklasku spodziewać ?

 3. Kolejny przydatny podcast, bardzo dobrze się was słucha w tle :) dobra robota!

 4. Bardziej lubię słuchać niż czytać duże teksty. Dziękuję bardzo!

 5. Odsłuchajcie własny odcinek, wspominacie o Audacity a nie edytujecie własnych nagrań :/ Wsysanie powietrza, sapanie, dźwięki ust ;( Tylko radiowcy którzy przenoszą się do podcastów coś takiego dopuszczają, choć ostatnio wielu inwestuje w mikrofony a ignoruje właśnie to. YT częściowo rozpoznaje i prsycisza o 1/3 ale prawdziwe mp3 z podcastami to dramat do słuchania :/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: