16:00
27/8/2014

Zdzisław Dyrma, tak jak zapowiadał, wskrzesił PBM czyli Polish Black Market (dawniej: Polish Board & Market) — jedno z pierwszych polskich “podziemnych” forów w sieci .onion.

Nowy stary Polish Board & Market

Nowy stary Polish Board & Market

Nowootwarty PBM posiada historię sprzed jego “zniknięcia” (urwaną 23 tygodnia roku 2013). A ponieważ po sieci krążyły pogłoski o sprzedaży bazy użytkowników, wasze konto być może niebawem nie będzie wasze :) Serwis PBM, w przeciwieństwie do ToRepublic, pozwala na rejestrację każdemu.

Dalej niejasne są także okoliczności w jakich zniknęło forum. Kilka osób podających się za starszyznę starego PBM informowało w komentarzach pod tym artykułem, że Zdzisiek miał przyjąć za usunięcie forum pieniądze od rodziców Kornelii, sprofilowanej nastolatki, której nagie zdjęcia ukazały się na forum (wrzucone przez niejakiego Gruzina).

PS. News publikujemy o 16:00 — godzinie, którą Zdzisław wyznaczył jako embargo czasowe dla tej wiadomości.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

31 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Co to za strona bo nie jestem wtajemniczony ;p ?

 2. Dlaczego Niebezpiecznik.pl nie wspomniał o ostatnich informacjach na temat TORa i pezentacji która miała odbyć się na jego temat podczas blackhat?

  • Bo temat jest obszerny i brakuje nam trochę czasu na dokończenie wątków, które się w nim pojawiają. Ale jeśli któryś z czytelników chciałby opublikować na naszych łamach artykuł na ten temat to zapraszamy :)

  • Chyba trochę mało aktualne informacje nt. Tora, bo jakiś miesiąc temu prezentacja o “łamaniu” TORa została zablokowana na BlackHat. W internecie miesiąc to wieczność.

 3. ioioioioioio
  nie radzę się tam udzielać, nigdy nie wiadomo kto
  tam siedzi tak naprawdę. może linka skoro już rejestracja darmowa?
  chyba, że się nie zmienił

  • Co nie, przecież w clearnecie każdy okazuje Ci dowód przed rozmową.

 4. A pieprzyć to za przeproszeniem. I tak nic się tam ciekawego nigdy nie działo.

 5. Ling? ;_;

 6. ciekawe czy kupie tam atari XL ze stacja dysków i Word Karate w 4;D

 7. Jest może gdzieś link? : )

 8. Co to jest embargo czasowe?

  • Zakaz publikowania w środkach masowego przekazu jakiejś wiadomości przed określonym dniem i określoną godziną.

 9. NDA? :)

 10. ma ktos zbedne konto na ow forum ? chce zrobic backupa forum i wrzucic na hosting

 11. To samo się stało co z pewnymi innymi forami TORowymi, radzę uważać.

  Prawdopodobny honeypot (współpraca polskiej policji z NSA/FBI?)

 12. 23 czerwca? :) Czytajcie uważnie, “/23” oznacza dwudziesty trzeci tydzień roku. Już dawno temu ograniczyłem precyzję dat do tygodni ze względów bezpieczeństwa.

  • Zdzich! Wyskakuje “niepoprawna captcha” przy rejestracji. Nie da sie rejestrować? To po co otwierać forum?

  • Tja, zakaz.

   albo co? :)

 13. Prawda jest okrutna Zdzisławek: [url]https://niebezpiecznik.pl/post/pbm-na-sprzedaz/?similarpost#comment-204653[/url]
  Zdzisław to frajer który się sprzedał, oszukał on Gruzina i innych [url]https://niebezpiecznik.pl/post/pbm-na-sprzedaz/?similarpost#comment-205103[/url]
  i teraz jest to osoba o zerowej reputacji. A nawet gorzej, wy***ł on społeczność. i za to co zrobił zawijając stragan z nienacka i za “workek ludzi, których oszukałeś.”
  Teraz jedyny jego narybek to mogą być co najwyżej gimby które nie znają przeszłości i nie mają 8złotych na rejestracje w wiadomomym, lepszym miejscu z bardziej zaufaną administracją. Ale spokojnie, jako ten starszy czytelnik o wszystkim pamiętam o wyczynach zdzislawa i postaram sie o tym przypomnieć zainteresowanym.
  Sory gregory, co się juz stało, to się nie odstanie. Internet pamięta na wieki.

 14. PBM nie jest jednym z pierwszym polskich for na torze, przecież istnieje ze 2 lata, na długo wcześniej były co najmniej kilka dużych polskich for. A i chyba mylicie Torowisko z ToRepublic :P

 15. Wlazłem tam ale nic tam nie ma, nie wiem o co tyle zachodu.

 16. Powinno być “second-hand market”.

 17. Captcha działa poprawnie, tylko te literki są cholernie trudne do odcyfrowania. Mnie samemu się udało dopiero za siódmym razem. Ale wniosek zapisało, może go nawet kiedyś rozpatrzę. (nie pamiętam jak się używało skryptów, które to ściągają, a samego klucza prywatnego szukałem ze 20 minut)

  • @Zdzislaw, nie zalujesz, ze taki slaby bug bounty zrobiles (ze slabymi nagrodami)? ;) ale dzieki temu oplacalo nam sie nie zglaszac bugow :D

 18. Zdzisław drugi raz już użytkowników w konia nie zrobisz :-) Kasę zabrałeś i zero odzewu, nie wspominając już o jej oddaniu. Chcesz budować społeczność? Robisz to ŹLE!

 19. Dziecko, proszę Cię… Jaki ty poziom reprezentujesz, kogo chcesz zastraszyć? Jesteście w stanie okraść człowieka za 20zł i bugbounty jest dla ciebie nie opłacalne. Żenada

 20. hmmm hmm hmmmm… Ja już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć xD

 21. Jak to co? Zwykły honeypot, oczekuj następnego wjazdu… ;]

 22. Poda ktoś link? :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: