16:05
15/7/2014

Świetne narzędzie do deobfuskacji PHP – bardzo przyśpieszające analizę powłamaniową.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Jakie jest praktyczne zastosowanie tego narzędzia? Z tego co rozumiem deobufuskacja to zabieg zamiany kodu maszynowego na ten ‘bardziej’ zrozumialy dla czlowieka?

    Mozecie opisac bardziej ten problem?

    • Analiza malware’u. Często “złośliwe” pliki są celowo zobfuskowane tak, aby utrudnić zrozumienie tego, co robi dany skrypt.

  2. Marek, to, o czym mówisz, to dezasemblacja / dekompilacja.

    Deobfuskacja to przetworzenie kodu z postaci celowo zaciemnionej przez crackera na postać „odciemnioną” i łatwiejszą do przeanalizowania.
    Innymi słowy, zamienia jeden kod źródłowy w drugi, robiący dokładnie to samo, ale dużo czytelniejszy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: