16:05
15/7/2014

Świetne narzędzie do deobfuskacji PHP – bardzo przyśpieszające analizę powłamaniową.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Jakie jest praktyczne zastosowanie tego narzędzia? Z tego co rozumiem deobufuskacja to zabieg zamiany kodu maszynowego na ten ‘bardziej’ zrozumialy dla czlowieka?

    Mozecie opisac bardziej ten problem?

    • Analiza malware’u. Często “złośliwe” pliki są celowo zobfuskowane tak, aby utrudnić zrozumienie tego, co robi dany skrypt.

  2. Marek, to, o czym mówisz, to dezasemblacja / dekompilacja.

    Deobfuskacja to przetworzenie kodu z postaci celowo zaciemnionej przez crackera na postać „odciemnioną” i łatwiejszą do przeanalizowania.
    Innymi słowy, zamienia jeden kod źródłowy w drugi, robiący dokładnie to samo, ale dużo czytelniejszy.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: