12:27
9/12/2020

Dość szczegółowy opis pivotingu z wykorzystaniem SSH i forwardingu portów. Nic odkrywczego, ale materiał jest całkiem nieźle przygotowany i choć wiele osób korzysta z SSH to niestety nie kojarzy wielu przydatnych funkcji i opcji konfiguracyjnych. Warto przeczytać.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Dlaczego po wejściu na link antywirus wykrywa trojana?

    • Żebyś był bardziej czujny i nie ufał antywirusom na 100%.

  2. Używam, używam opcji -L i -R . Np. wyrzucam sobie port SSH maszyny za NATem na jakiś VPS. Idąc dalej, wyrzucam SSH do Tora (z autoryzacją), którego klient wymaga tylko portów 80 i 443 do połączenia, później torify ssh… i jestem w środku. Tunelowanie ma tę zaletę, że mogę przekierować sobie tylko te porty, które chcę, np. VNC. Aha, zmieniajcie port z domyślnego 22 na jakiś inny. 2222 też nie polecam.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: