7:51
13/7/2016

Wczoraj opisywaliśmy zagrożenia, jakie dla graczy może stanowić aplikacja Pokemon Go. Dziś do kolekcji dodajemy jeszcze jedną pokemonową patologię. Na jednym z portali aukcyjnych, nasza czytelniczka Monika wytropiła takie ogłoszenie:

pkemon-go

Upraszczając:

Podaj mi login i hasło do konta Google, a ja zaloguje się na ciebie w grze i przejdę od 2-10 kilometrów, aby zebrane w grze jajko się wykluło. Nie musisz ruszać się z domu.

Mamy nadzieję, że żaden z naszych czytelników nie logował się do gry przez swoje prawdziwe konto Google.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

23 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ja niestety popełniłem ten błąd i zalogowałem się przy pomocy prawdziwego konta (checksum zgadzał się z bezpieczną wersją), ale co mnie zdziwiło: Aplikacja nie prosiła o żadne uprawnienia do konta google. Wchodząc na stronę ustawień, też nie znalazłem żadnej informacji, że jakiekolwiek uprawnienia posiada.

  • to jest cos co mnie tez zdziwilo, zalogowalem sie z google’a bo serwery byly przeciazone, dzien pozniej zalozylem konto w ich systemie, chcialem usunac w ustawieniach google pokemon go, a jego nie ma

  • Ja pobrałem z apkmirror zlinkowanym na android.com.pl
   Również nie mam w ustawieniach google żadnej informacji o uprawnieniach dla tej apki.

 2. > Mamy nadzieję, że…
  Nadzieja zawsze umiera ostatnia ;o)

 3. Próba logowania do konta Google z innej klasy adresowej skutkuje podwójną weryfikacją zdaje się. Inna sprawa, że większość osób ma jedno hasło do wszystkiego :D

  • O ile ta podwójna weryfikacja jest na danym koncie włączona.

  • Właśnie, tylko kod dostajesz z różnych numerów (które widać, a nie są opisane jako google). Jeśli ktoś podał gdzieś swój numer do adresu email to…. ;D

 4. Jeśli ktoś się na to nabrał, to gratulacje, jesteś debilem.

 5. Co jest złego w logowaniu się za pomocą konta Google na Androidzie w bezpiecznej aplikacji (checksum się zgadza), zakładając oczywiście że nikomu nie zamierzamy udostępniać loginu i hasła np. na takiej aukcji jak powyżej?

  • Odpowiedz byla w artykule. A co jesli baza danych prpducenta gry zostanie przejeta przez osoby nieuprawnione?

  • A co jeśli baza danych Google zostanie przejęta przez osoby nieuprawnione? :)

   Co do “było w artykule”: masz pewnie na myśli poprzedni artykuł. Problem wydaje się dotyczyć iOSa, na Androidzie Pokemony w żaden sposób nie podpięły mi się do konta Google jako aplikacja. Ponadto bodajże wczoraj wyszła nowa wersja która wymaga o wiele mniej uprawnień.

 6. Inne niebezpieczeństwo Pokemon Go, o którym nie wspomniano wcześniej, to rowerzyści wpatrzeni w komórki i nie patrząc przed siebie. Wczoraj minęli mnie parę razy nie patrząc przed siebie. Dzięki wam wiedziałem o co chodzi. Zapytanie potwierdzili, że szukają pokemonów.

  • Coś czuję, że selekcja naturalna i ta gra to świetne kombo.

  • W Australii już trochę wypadków było z tego powodu. Zresztą nie tylko w Australii.. :F

 7. > Po aktywacji giftu zostaniesz poinformowany mailowo.

  Copy-paste?

 8. Ludzie jednak sa debilami. Nie rozumiem fenomenu tego badziewia, no ale tu pewnie nie ma nawet czego rozumiec. Zenujace.

 9. Ej no ale przecież ostrzega by kupować od zaufanego użytkownika ;)

  • No właśnie!

 10. A ja was nie bardzo rozumiem (redakcję niestety też).

  Po pierwsze: w żadnym miejscu w tej aukcji nie ma nic wspomnianego o koncie Google. Przecież gra ma własny system kont, dodatkowo działa pod iOS…

  Po drugie są ludzie którzy mają za mało czasu/chęci/rozumu a za dużo siana i są drudzy z przeciwstawną ilością tych powyższych – popyt rodzi podaż i wszyscy zadowoleni. Ale wy byście chcieli od razu kogoś okraść bo chce hasło do jakiejś gry i to jeszcze za pieniądze.

  Zastanówcie się na drugi raz zanim coś napiszecie…

  • Czyli wg ciebie botowanie, cheatowanie, exploitowanie bugów [w różnych grach] jest OK, bo są ludzie, którzy nie potrafią grać uczciwie? Puknij się…

  • Przylatuje ufo i porywa piłkarza klasyka, a jeśli chodzi o boty, nie czysta wygrana, nie sprawia takiej satysfakcji jak uczciwa.

 11. Kup mi grę a przejdę ją za ciebie….XD

 12. Podaj mi swoje hasło do fb a znajdę ci znajomych (usługa dotyczy wirtualnych znajomych tzn że może się zdarzyć że nie każdy dodany przez nas znajomy będzie chciał wypić z tobą piwo)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: