9:06
6/8/2015

Od wycieku danych z HackingTeam minęło już trochę czasu i sporo osób, bazując na wykradzionych źródłach, zbudowało działającą wersję trojana RCS. Na stronach BBC można zobaczyć krótki filmik, który pokazuje narzędzie w akcji.

W Polsce z narzędzia korzysta(ło) CBA. Obecnie każdy może używać technik i exploitów, które za ciężkie pieniądze (miliony dolarów) sprzedawał HackingTeam. Niektóre z exploitów już zostały zapożyczone przez twórców złośliwego oprogramowania i są wykorzystywane do trwających obecnie masowych ataków.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Czemu oni korzystaja z flash musiałem urochomić chrome specialnie bo pozbyłem sie tego badziewa z mojego OS

  2. Ciekawi mnie jedna sprawa. Wyciek danych z HT to sprawa bardzo powazna sprawa, ze wzgladu na konsekwencje jakie za soba niesie,wiec powinno byc o tym glosno, a media o tym milcza. Nie slyszalem o tym w zadnych wiadomosciach, w zadnym serwisie typu wp,onet itp. Gdybym regularnie nie czytal niebezpiecznika nawet bym o tym nie wiedzial.

    • Bo HT to przykrywka czegoś innego. Rusz głową. NSA i ich kontraktorzy nie mogą sprzedawać publicznie swoich eksploitów, tym bardziej z USA; prywatna firma z Włoch za to może.

  3. asdasd jesli youtube ogladasz :) tam tez masz.

    • Na YT mozesz korzystac z html5

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: