9:37
10/8/2011

Anonimowi, w ramach ruchu AntiSec (i chyba trochę w zemście za aresztowania swoich członków) udostępnili na torrentach paczkę o nazwie “Shooting Sherriffs Saturday“, zawierającą ponad 7 GB danych pochodzących z serwerów amerykańskiej Policji. W środku m.in. dane osobowe policjantów oraz ich informatorów (!!!), numery kart kredytowych, wiadomości e-mail i szkoleniowe nagrania video.

Nie jest to jednak zmasowany atak na policję — wszystkie dane wykradziono z jednego serwera należącego do firmy Brooks-Jeffrey Marketing (BJM), świadczącej usługi hostingowe dla ~70 jednostek policji. Anonimowi nie tylko zrootowali serwery i wykradli dane, ale zdeface’owali także policyjne strony WWW.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dane informatorów? epic fail.

 2. […] Anonimowi są znani z kilku ciekawych ataków internetowych ale ostatnio słyną głównie z tego, że dają się sukcesywnie wyłapywać przez policję różnych krajów ;-) …a następnie w akcie zemsty atakują policyjne serwery (por. Policja w USA zhackowana). […]

 3. Warto by wspomniec o LulzSexBrazil i ich 8GB danych z policyjnego serwera:)

 4. oh shi- LulzSecBrazil lol FAIL:(

 5. Ciekawe czy lapia sie pod spowodowanie zagrozenai zycia, albo spowodowanie smierci

  • Policjanci, za trzymanie na serwerze hostingowym danych informatorow? Mam nadzieje, ze tak.

  • Raczej był to backlog z bramki kontaktowej typu “zauważyłeś zbrodnie, zgłoś to wpisując szczegóły w poniższym komentarzu”.

  • @Piotr Konieczny Oby, bo jesli nie to moze byc nieciekawie, ale co tam Policja – dane Gromu w internecie, to jest fail

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: