9:37
10/8/2011

Anonimowi, w ramach ruchu AntiSec (i chyba trochę w zemście za aresztowania swoich członków) udostępnili na torrentach paczkę o nazwie “Shooting Sherriffs Saturday“, zawierającą ponad 7 GB danych pochodzących z serwerów amerykańskiej Policji. W środku m.in. dane osobowe policjantów oraz ich informatorów (!!!), numery kart kredytowych, wiadomości e-mail i szkoleniowe nagrania video.

Nie jest to jednak zmasowany atak na policję — wszystkie dane wykradziono z jednego serwera należącego do firmy Brooks-Jeffrey Marketing (BJM), świadczącej usługi hostingowe dla ~70 jednostek policji. Anonimowi nie tylko zrootowali serwery i wykradli dane, ale zdeface’owali także policyjne strony WWW.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dane informatorów? epic fail.

 2. […] Anonimowi są znani z kilku ciekawych ataków internetowych ale ostatnio słyną głównie z tego, że dają się sukcesywnie wyłapywać przez policję różnych krajów ;-) …a następnie w akcie zemsty atakują policyjne serwery (por. Policja w USA zhackowana). […]

 3. Warto by wspomniec o LulzSexBrazil i ich 8GB danych z policyjnego serwera:)

 4. oh shi- LulzSecBrazil lol FAIL:(

 5. Ciekawe czy lapia sie pod spowodowanie zagrozenai zycia, albo spowodowanie smierci

  • Policjanci, za trzymanie na serwerze hostingowym danych informatorow? Mam nadzieje, ze tak.

  • Raczej był to backlog z bramki kontaktowej typu “zauważyłeś zbrodnie, zgłoś to wpisując szczegóły w poniższym komentarzu”.

  • @Piotr Konieczny Oby, bo jesli nie to moze byc nieciekawie, ale co tam Policja – dane Gromu w internecie, to jest fail

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: