23:44
11/10/2011

Ukazała się kolejna odsłona raportu AVC porównującego antywirusy.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

11 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Brak Comodo. Rozumiem, że nie jest najlepszy ale zła też nie można mu przypisać. Szkoda testu. Comodo liczy się na rynku bardziej niż kilka z przetestowanych tu AV.

  • @Marcin – też używam Comodo (Vista i win7) w pakiecie z firewallem i od paru lat nic mnie nie zaatakowało (dla spokoju sumienia czasem przeskanuję systemy czymś innym więc pewnie są czyste). Comodo muli system tylko przez pierwsza minutę a potem da się z nim żyć :-)

  • @blad:
   skad wiesz, ze cie nie zaatakowalo? ;)

  • @jurek ogórek: Bo regularnie skanuje system także konkurencyjnym oprogramowaniem.

 2. Brakuje mi tylko jakiegoś wykresiku obciążenia komputera. Bo nic nowego nie odkryto – ogólnie rzecz biorąc AV albo są powolne, bardzo skuteczne i podejrzliwe, albo szybkie, skuteczne i nie walą FP po oczach. Dla mnie osobiście ważne jest na ile AV będzie mi mulił system, bo co z tego że ma wykrywalność 99,9% skoro cały czas jedzie mi po dysku, zabiera 700MB RAM i całym swym jestestwem informuje o swojej obecności. W firmie mam Sophosa, na części komputerów MS SE, a na innych AVG. I w zasadzie nie widzę różnicy :-) Co prawda komputery są koszerne i kontakt z xxx/crackami/keygenami/trojanami mają znikomy, ale ostatni atak wirusa to miałem chyba jeszcze w ubiegłym stuleciu.

 3. Jako zagozaly fan firmy ESET ostatnia rowniez zainteresowalem sie Comodo. Wedlug mnie jest to bardzo dobre oprogramowanie i faktycznie niedobrze stalo sie ze nie uwzgledniono go w tym rankingu.

 4. A ja ostatnio dowiedziałem sie na wykładzie że wirusy sa tworzone przez firmy antywirusowe :) a co do programów to kiedyś byłem ” fanem” Bitdefender

 5. Nie ma Comodo? Też mi ‘test’…

 6. A czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego Comodo nie zostało ujęte w tym zestawieniu?

 7. to może coś odgrzebie
  https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-comodo/

 8. A dla mnie wciąż i niezaprzeczalnie faworytem pozostaje arcabit. Dwa silniki av, safestorage, nie obciąża systemu. Jak dla mnie- spoko.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: