7:30
1/10/2012

Krótki tutorial o tym jak zabezpieczyć swojego Postfiksa przed zdradzaniem informacji o sieci wewnętrznej.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. ;-)

  2. Hmmm, a to jest jakieś podchwytliwe pytanie? Bo nie widzę w tym tutorialu niczego dziwnego/śmiesznego/podejrzanego. Sam stosuję podobną praktykę przy webmailu (ostatni akapit na http://androny.dyn.pl/2012/09/05/pld-imap-maildir-postfix/) i uważam kasowanie niepotrzebnych nagłówków za dobrą praktykę.

    • Myj zęby dwa razy dziennie i przechodź tylko na zielonym świetle też można by raz tylko powiedzieć, a mimo to zęby wypadają, a ludzie giną na drodze…

  3. Kto w ogóle wpadł na pomysł dołączania w nagłówku emaila nazwy komputera i IP z sieci lokalnej?

    • Pozwala to namierzyć ewentualne nadużycia…

    • Są tacy, którzy pamiętają jak to się zaczęło. I nie było wtedy komputerów lokalnych i problemów z podszywaniem się pod czyjś adres…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: