14:24
3/4/2018

Od kiedy Homepay trafiła na listę ostrzeżeń KNF stało się jasne, że jakieś śledztwo w sprawie spółki prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola. Postanowiliśmy spytać o to śledztwo i dowiedzieliśmy się, że tak naprawdę były dwie sprawy, które zostały połączone.

Poniżej treść e-maila jakiego dostaliśmy od Łakasza Łapczyńskiego, rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Wola w Warszawie w połowie marca 2018 r. zarejestrowane zostało postępowanie z zawiadomienia Amadeusza R. dotyczące podejrzenia popełniania przestępstwa oszustwa przez osoby działające w imieniu podmiotu Homepay.

Ponadto pod koniec marca 2018 r. do w/w Prokuratury wpłynęło zawiadomienie KNF dotyczące podejrzenia popełniania przestępstwa z art. 284 § 1 kk polegającego na przywłaszczeniu środków pieniężnych kontrahentów przez osoby działające na rzecz Homepay sp.z.o.o.

Powyższe zawiadomienie zostało dołączone do sprawy zarejestrowanej wcześniej w Prokuraturze.

Sprawa jest na etapie czynności sprawdzających. Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV wykonują czynności zlecone przez prokuratora.

Niestety nie dowiedzieliśmy się jakie dokładnie czynności sprawdzające policjanci już wykonali. Nie dostaliśmy też odpowiedzi na pytania o to, czy przesłuchano zarząd Homepay lub czy jest to planowane.

Nowy Prezes Homepay ciągle nie odpowiedział na nasze pytanie dotyczące tego, czy fizycznie pojawił się przed pracownikami. Nie odpowiedział też na nasze e-maile z prośbą o kontakt telefoniczny.

Ten tekst jest szóstą aktualizacją naszego artykułu o problemach Homepay.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Gratulacje dla pana Łakasza Łapczyńskiego okazji imienin przypadających na 30.02

  2. Prezes pojawił się przed pracownikami w piątek i ich wszystkich zwolnił…

  3. Było 2be.pl, był HomePay.

    I ni ma… :D :D :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: