22:03
21/6/2014

Nowe dokumenty od Snowdena ujawniają, że NSA nawiązała współpracę z kilkudziesięcioma operatorami sieci światłowodowych na świecie.

RAMPART-A

O tym, że agencja wymienia się swoimi danymi z zaprzyjaźnionymi służbami z innych krajów, było już wiadomo. Krajami, które wchodziły w skład tzw. piątki oczu (Five Eyes) był Wielka Brytania, Kanada, Nowa Zelandia i Australia. Nowe dokumenty opublikowane przez Duńczyków pokazują jednak, że także inne kraje pozwalają NSA na instalację swojego sprzętu podsłuchowego w sieciach szkieletowych. Wśród nich jest najprawdopodobniej także i Polska, o czym już informowaliśmy.

Projekt ma kryptonim RAMPART-A i został powołany w ramach czarnego budżetu. RAMPART-A ma całkiem spore możliwości:

Zachęcamy do przeczytania prezentacji dotyczącej RAMPART-A

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Chcą wycisnąć Internet jak gąbkę, w celu pozyskania informacji o jego użytkownikach (czyli o tak wielu ludziach na świecie!!! – czy jeszcze zatem cokolwiek o czym by nie wiedzieli się prześlizgnie?).

  • Tak, poza mediami elektronicznymi. ;)

  • Jeśli nie masz życia i “żyjesz” tylko w internetach to faktycznie, zbierają o tobie wszystko xD

 2. Tylko czekać na jakieś poisony zatruwające informacje ;) Fałszywe maile (spamy), fałszywe adresy, transmisje, fałszywe tajne dane… w końcu im się odechce.

  Retoryczne staje się pytanie – jaka jest skuteczność obrony/ochrony/whatever z tak uzyskanych danych. Retoryczne, bo jak pokazały jakieś statystyki – skuteczność jest praktycznie zerowa. Zmarnowane grube miliardy za które możnaby poprawić życie milionów.

  • Kwestia odpowiednich filtrów, do tego korelacja z prawdziwymi danymi do których też mają dostęp i “antyspam” lepszy niż googlowy..

 3. Cały świat powinien pociągnąć Amerykę do odpowiedzialności za podsłuchiwanie wszystkich użytkowników internetu.
  Jedynymi państwami które mogą raz na zawsze zlikwidować proceder są Chiny i Rosja. Tylko te państwa mają wystarczającą siłę by się z Ameryką mierzyć.

  Apeluję do wszystkich: Protestujcie gdzie się da ! Nagłośnijcie sprawę. Mówcie o tym wszędzie. Może w końcu ktoś się tym zainteresuje.

  • Nie wiem jak ty ale ja wolę wolność w wydaniu amerykańskim/europejskim niż rosyjskim lub co gorsza chińskim. Puknij się w łeb i wracaj do moskwy prowokatorze, tam sobie krzycz o prawach człowieka xD

 4. Nie neguje to drugiej części postu… skuteczność jest zerowa… ;)

 5. Po 1 Jak piszesz “papiesz jan paweł to pedofil xD” to powinieneś się leczyć.
  Po 2 Wolność nie ma wydań. Wolność to wolność.
  Po 3 Wg. mnie ludzie nie zasłużyli na to by byli inwigilowani i zgodzi się ze mną 99% Polaków.

 6. Można wyczytać z prezentacji:
  “Over 9,000 !!!! …. SIGINT Product Reports written last year …”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: