21:35
15/5/2014

Glenn Greenwald to obecnie prześladowany przez amerykańskie i brytyjskie służby dziennikarz, który jako jeden z niewielu uzyskał przywilej dostępu do danych wyniesionych przez Snowdena z NSA (chociaż niewiele brakowałoby, a historia ta przeszłaby mu koło nosa, ponieważ nie potrafił obsługiwać GPG). Właśnie wydał książkę pt. No Place to Hide, w której opisuje niepublikowane dotąd informacje wykradzione z NSA. Oprócz książki Greenwald udostępnił też bardzo interesujący PDF, zawierający surowe materiały przekazane mu przez Snowdena.

Polska współpracowała z NSA…

Nas, Polaków, najbardziej zainteresuje strona 106:

Depesza potwierdzająca współpracę NSA z Polską

Depesza potwierdzająca współpracę NSA z Polską

Z powyższego wywnioskować można, że z terenu Polski (od zewnętrznego partnera), już w 2009 roku NSA pozyskiwała najpierw metadane, a następnie pełne treści połączeń internetowych i — co ciekawe — wszystko to działo się we współpracy z “oddziałem polskiego rządu”.

Pytanie o jakie ministerstwo lub służbę chodzi? I co, jako kraj, otrzymaliśmy w zamian za tę pomoc? (przypomnijmy, że za zorganizowanie tajnych więzień dla CIA, w których odbywały się waterboardingi osób podejrzanych o terroryzm przez USA otrzymaliśmy 15 milionów w gotówce)

Wspólny projekt NSA i m.in. polskiego rządu otrzymał kryptonim ORANGECRUSH a depesza wspomina, że w Polsce funkcjonował również pod kryptonimem BUFFALOGREEN. Pozyskiwanie danych miało dotyczyć Afgańskiej Armii Narodowej, Bliskiego Wschodu i niektórych krajów afrykańskich. Może któryś z czytelników będzie wiedział, która to z działających w Polsce firm obsługuje ruch tego typu lub ma do niego dostęp?

Do tej pory informacje o współpracy NSA z Polską były dość okrojone, wiadomo było, że znajduje się ona poza czołówką krajów, z którymi NSA ma najściślejszą współpracę. Poniżej zestawienie krajów wedle ich “kluczowości” jeśli chodzi o związek z NSA.

Polska znajduje się w 3 grupie współpracy z NSA

Polska znajduje się w 3 grupie współpracy z NSA

3 poziom partnerstwa Polski

3 poziom partnerstwa Polski

Kiedy my podsłuchiwaliśmy Bliski Wschód dla NSA, NSA podsłuchiwała Polaków

Dobrym uzupełnieniem powyższej informacji będzie jeszcze jeden wykres z książki Greenwalda, który również dotyczy Polski.

Podsłuchy NSA w Polsce - Jak dużo rozmów przechwytuje NSA z terenu Polski? Więcej niż milion w niektóre dni...

Podsłuchy NSA w Polsce – Jak dużo rozmów przechwytuje NSA z terenu Polski? Więcej niż milion w niektóre dni…

Z powyższego wynika, że NSA z terenu naszego kraju była w stanie przechwytywać ponad 3 miliony rozmów telefonicznych dziennie!. Pytanie, czy to również działo się za zgodą i przyzwoleniem polskiego rządu/służb? Być może właśnie w zamian za pomoc w podsłuchiwaniu łącz internetowych routujących dane z Bliskiego Wschodu nasze służby pozyskały od NSA dostęp do narzędzi/technologii analizujących rozmowy telefoniczne?

Pozostałe rewelacje: ataki na Cisco i Facebooka

Jest ich wiele — zachęcamy do lektury książki Glenna. Jedną z nich jest to, jak agenci brytyjskiej służby GCHQ pozyskują informacje na temat osób posiadających konta na Facebooku, ale mających “zamknięte dla świata” profile. Przydaje się im w tym fakt korzystania przez Facebooka z CDN-ów Akamai i schemat kodowania ID profilu w linku do pliku trzymanego na CDN-ie.

facebook-fail

facebook-fail2

fb-fail3

Na koniec wspomnimy tylko o czymś, o czym już pisaliśmy w grudniu 2013 roku — NSA przechwytuje paczki z elektroniką kupowaną/produkowaną w USA i w specjalnych laboratoriach modyfikuje ich firmware dodając złośliwy kod i tylne furtki (tzw. backdoory) …a następnie sprzęt z powrotem pakowany jest w oryginalne opakowanie i wysyłany do odbiorcy…

W książce Greenwalda pojawia się zdjęcie takiego laboratorium modifikującego routery Cisco:

Laboratorium dodawania implantów do sprzętu CISCO

Laboratorium dodawania implantów do sprzętu CISCO

Lepiej przyjrzyjcie się swoim Linksysom… i porównajcie MD5 z firmwarem na stronach producenta. A nastepnie schematy elektroniczne sprzętu, bowiem implanty NSA to nie tylko zmodyfikowany firmware, ale również dodatkowe “wlutowywane” komponenty sprzętowe… ;)

P.S. Na koniec warto zadać sobie pytanie co dzieje się z samym Snowdenem? Chyba nie wszystko u niego w porządku, skoro bierze udział w takich propagandowych przedstawieniach, jak to z Putinem


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

75 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Miałem coś niebawem zamówić z USA ale teraz boje się że mi wlutują :)

  • Chińczycy nie wlutowują. Ich “firmware” jest zamknięty w obwodach drukowanych :-)

 2. http://xkcd.com/525/

  • Lewy górny nagłówek jakoś dziwnie sugeruje służbę z nad wisły

 3. książka Greenwalda jest też po polsku – ebook na Publio.
  Ciekawa lektura – co prawda mało faktów jeśli chodzi o samą “aferę”, za to dużo ciekawych spostrzeżeń w kwestii serwilizmu prasy, zależności mediów i bierności społeczeństwa

 4. Masakra! Jade w Bieszczady i odcinam sie od wszystkiego. To chyba jedyny sposob.

  • Nie musisz, po prostu zostań bezdomnym menelem pijącym wina za 5zł.

  • Lepiej jechać w Bieszczady, co najwyżej złapią tylko satelity oraz przelatujące drony a menela ciągle będzie nagrywać monitoring miejski

  • Miasta w Polsce B często nie mają monitoringu miejskiego. Na przykład w Bielsku Podlaskim możesz być prawdziwym anonymous-menelem.

  • często monitoringu się nie zauważa, np kamery na skrzyżowaniach, kamery przemysłowe, kamery przy bankomatach, kamery w dronach latających nad miastem …

  • >kamery w dronach latających nad miastem
   Szczególnie w Polsce.

   W komentarzach zamiast dyskusji o bezpieczeństwie zrobił się circlejerk informatyków chorych na schizofrenie paranoidalną.

  • Chyba dawno w lesie nie byłeś. Nie wiem jak na północy ale w Karpatach, coraz trudniej znaleźć niemonitorowany las. Zwłaszcza tam, gdzie nadleśnictwa pokrywają się z terenami parków.

   http://www.sadeczanin.info/media/gallery/2012-07-15-kamery-w-lesie/photo_65992efd647ce6c7a121.jpg

  • Pamiętaj że tranzakcje w sklepie też są monitorowane;)

  • w bieszczadach bylem, maja tam nawet internet LTE :)

 5. “Może któryś z czytelników będzie wiedział, która to z działających w Polsce firm obsługuje ruch tego typu lub ma do niego dostęp?”

  http://webhosting.pl/Sieci.swiatlowodowe.w.Polsce

  O tym mowa ?

  • Również pierwsze o czym pomyślałem.

  • Bardziej prawdopodobne jest zbieranie danych z punktów wymiany ruchu (IXP), chociaż kryptonim “ORANGECRUSH” może sugerować pewnego operatora telco ;)

  • ORANGECRUSH nie ma bezpośrednio nic wspólnego z tym operatorem. To tylko kryptonim.

   BTW: http://nt.interia.pl/internet/news-orangecrush-czy-nasz-rzad-i-nsa-sledzily-polakow,nId,1426609

   Teraz jesteście niebezpieczni.pl :D

  • Dobrze ze tez mamy tę domenę również wykupioną ;)

 6. Ciekawostka: TIER A z tabeli to państwa z traktatu UKUSA Agreement – historia powstania projektu Five Eyes jest niesamowicie ciekawa, rzekomo powstał w latach ’40, jednak do 1973 nie wiedzieli o tym nawet PM krajów biorących udział w pakcie, a dopiero w 2005 pierwszy raz ujawniono informacje publicznie.

  • No to teraz mnie zaciekawiłeś! Podpowiedz coś więcej! :> Dziś nie dam rady ale z chęcią poczytam tego typu rzeczy :) i jak Państwo nie może wiedzieć że bierze w czymś udział! :D To nie MiB! A może? Stwierdzili że prezydent nie musiał wiedzieć? :P
   Nokia też nie wiedziała (jak przygarnęła Elop’a) że w tym momencie już była Microsoftu tylko nie powiedzieli o tym reszcie załogi i udziałowców :P

  • Państwo to nic, to ministerstwa ani premierzy nie wiedzieli o takim czymś, przykładem jest kilkanaście rządów Australii, pierwsze programy powstawały w latach ’40, potem ekspansja w latach ’90 gdy upadał komunizm (patrz komentarz @igospringo), łatwo było przekupić nowe władze.
   W latach ’70 pierwsze informacje zostały podawane publicznie, patrz artykuł ‘The Eavesdroppers’, innym odkryciem tego samego autora autora tego jest projekt ‘ECHELON’, ujawniony dopiero w 1988, istnienie projektu i jego infrastruktury zostało potwierdzone przez GCHQ w 1992. Dopiero wtedy ujawniono prawdziwe koszty i zapotrzebowania finansowe SIGINTów, które były ukrywane przez prawie 50lat. Za 50lat dowiemy się o systemie globalne podsłuchu, który istnieje dzisiaj. Dowiemy się o tym tylko dlatego, że nie będzie to już informacja ściśle tajna, bo na jego miejsce wejdzie kolejny, bardziej rozbudowany/zaawansowany system (patrz: Biblioteka XXI wieku S.Lem)

   W 1998 parlament europejski tworzy system STOA, mający na celu kontrolę i inwigilację ludności przy pomocy technologii oraz polityki, dokument często znika z publicznych stron internetowych, by potem ponownie pojawić się na innej: http://cryptome.org/stoa-atpc.htm. Nie wiemy czy zostało to zaimplementowane, ani na jaką skalę, ani na jakim etapie są dalsze “badania”.

   Technologia pozwoliła wtedy na stworzenie tanich sieci komórkowych, wykazano słabości algorytmu A5/2 w 3 tygodnie po jego publikacji, a przechwycone wiadomości były możliwe do odszyfrowania jeszcze w tej samej dekadzie, jedne kraje przeszły szybko na A5/1, ale np. w niektórych rejonach Azji nadal używane jest A5/2, obecnie wiadomości możemy odszyfrować na tablecie, czy komputerze stacjonarnym w real-time. A5/1 możesz spokojnie łamać przy pomocy rainbowtables na stacjonarce, co możesz zrobić mając nowoczesny klaster mieszczący się na powierzchni kilku tysięcy m^2? Te technologia jest bardzo słaba, stara, raczej nie powinno nikogo dziwić, że możliwe jest podsłuchiwanie i analiza milionów połączeń w czasie rzeczywistym. No, ale po co to łamać, jak można dogadać się z usługodawcami AT&T, Google, Facebook, telecomami, etc. by takie dane dostarczali sami? Google, który na początku tak wyrzekał się współpracy z NSA ostatecznie przyznał się tydzień temu.

   Jak ktoś chce więcej “potwierdzonych teorii spiskowych” to szukaj pod hasłami “NSALeaks Chronological order” i “NSALeaks timeline”, przykłady:

   reddit.com/r/NSALeaks/comments/1p0two/nsaleaks_as_of_102213_chronological_order/ccyba4l
   reddit.com/r/NSALeaks/wiki/timeline

  • U samego źródła (Omega Fundation) można znaleźć najnowszą wersję dokumentu STOA (Czerwiec, 2000r.). “CROWD CONTROL TECHNOLOGIES (An appraisal of technologies for political control)”: http://www.omegaresearchfoundation.org/assets/downloads/publications/19991401a_en.pdf

 7. zakładam że książka nie będzie miała przekładu na polski ze względów obiektywnych ;]

 8. Greenwald pisze :

  „By zgromadzić te miliardy rejestrów, SSO współpracuje z partnerami korporacyjnymi oraz agencjami wywiadowczymi obcych rządów – na przykład z polską Służbą Wywiadu Wojskowego”.

  Nie wiem czym się przejmować… przecież jednym z warunków udzielenia pożyczek przez RFN-owskie banki ekipie Edwarda Gierka na początku lat 70-tych było stworzenie ewidencji ludności PRL, którą nazwano PESEL. Był rok 1974, kiedy nas zewidencjonowano i podzielono się dostępem do “spisu inwentarza” z tymi którzy pozwolili utrzymać się komuchom przy władzy przez następne dwie dekady.

  Nawiasem mówiąc, kolejnym ciekawym warunkiem otrzymania pomocy od zachodnioniemieckich banków było poluzowanie polityki aborcyjnej w I-poł lat 70-tych, która za czasów panowania nacjonalistycznych komunistów z ekipy Gomółki i Moczara była mało “postępowa” i groziła zbyt dużym – jak na interesy pożyczkodawców – przyrostem naturalnym populacji Polaków. Takich ciekawostek związanych z przygotowaniami do procesu globalizacji zainicjowanego na dobre pod koniec lat 90-tych jest znacznie więcej. :)

  A wiecie, że pełne kopie ksiąg parafialnych są nie tylko w odpowiednich biskupstwach, nie tylko w Watykanie, ale także są w ich posiadaniu służby obcych państw? Pewnie nie wiecie… pewnie też nie wiecie, że po IIWŚ wywiad sowiecki poza wiedzą Departamentu I MSW ewidencjonował dane jakie były zgromadzone o nim w księgach parafialnych/kuriach i samym Episkopacie?

  Moi Drodzy, czy to się nam podoba czy nie… jesteśmy dla Nich, tym samym czym są zwierzęta na farmie. I im szybciej się z tą świadomością otrzaskacie, tym będzie wam lżej na… duszy. Przecież po jest ten cały cyrk z tym aktorem Edwardem S. Po to jest ta cała hucpa marionetki znanej nam jako Putin vel “dziecko bez rodowodu”.

  Za pomocą mediów i tzw. przecieków można przygotować tłuszczę do wrzucenia wyższego biegu przez System.
  Czasem, żeby pchnąć ten cały cyrk w jakim przyszło nam zaistnieć do przodu, trzeba zakręcić kijem w wiadrze z ekskrementami, a że się kogoś pochlapie (vide Wielka Wojna, IIWŚ, Czeczenia, Bliski Wschód, etc. etc.).

  To tylko nasze rozbuchane ego sprawia, że takie “przecieki” spędzają nam sen z powiek. Ale czymże jest jednostka ludzka wobec całego bezkresu czasoprzestrzeni, zwłaszcza dla Tych którym w danym momencie powierzono STER tej łajby na tym nieograniczonym oceanie wszechświata?

  Te całe Prawa Człowieka, które tak buńczucznie są strzeżone przez hordy należące do dolnej warstwy uprzywilejowanej są niczym innym niż kamienne tablice z dekalogiem…
  Mają w was ograniczać pierwotnego zwierza, ale NIE po to, abyście mogli jeść, wydalać, pracować i chędożyć w spokoju… są po to, aby można było z was wykrzesać coś co sprawi, że staniecie się bardziej efektywni, że będzie można was zagospodarować jak kiedyś zagospodarowaliście dzikie konie i bydło…

  Piękny eksperyment, zbudowany na… kłamstwie i iluzji.

  ps. pamiętajcie: w tym Eksperymencie jest tylko jeden realny element, który jest zarazem jedyną rzeczą która niejako wykracza poza jego ramy – to podział: na Prawdę i Kłamstwo.

  pozdrawiam Was z mojego mięciutko tapicerowanego pokoiku

  • aż mi się popcorn wysypał z wrażenia

  • Dawno nie widziałem tak dobrego opisu stanu rzeczy. Ten cały teatrzyk odbywa się tylko po to aby odwrócić naszą uwagę od spraw najważniejszych. W pełni się z tym komentarzem zgadzam.

  • Napisz proszę dalszą część Kodu LdV. :>

  • Stary kupię wszystkie Twoje książki. Powaga.

 9. “.. P.S. Na koniec warto zadać sobie pytanie co dzieje się z samym Snowdenem? Chyba nie wszystko u niego w porządku, skoro bierze udział w takich propagandowych przedstawieniach, jak to z Putinem .. ”

  a co wiesz o życiu mój drogi :)

  Jeśli po czytaniu już miesiącami takich rewelacji widzisz jeszcze różnice między Adolfem Putlerem a Barakiem w krainie wolności to takie pytanie można chyba skierować również
  odnośnie twojego stanu.

 10. To po prosu wstyd, jak 3 świat połaszczyli się na marne 15mln Dla dopełniania echelon w Polsce http://www.youtube.com/watch?v=TiulMOS8FXg

 11. wspomniano tu o domniemanych amerykańskich więzieniach w naszym pięknym kraju,no ale jak amerykański okupant ma już swoje Guantanamo,gdzie pewnie mogą zrobić z każdym co chcą i to dosłownie co chcą to sie pytam po co by tyle latali po świecie żeby niby pognëbić jakiegoś typka w Polandzie?A co to u nas już nie ziemia,nie cywilizacja można torturować?Mogli by se gnębić w tym Guantanamie i nie latali by po to,moim zdaniem to pewnie przykrywka czy dezinformacja,no ale to moje zdanie!
  Co do podsłuchiwania internetu to jakoś dziwnie nigdy nie wiadomo dlaczego te nsa podsłuchuje cały świat,no chyba nie szukają alkaidów,no to po co?nie ulega wątpliwości że chcą mieć możliwość kontrolowania informacji i kasowania niewygodnych wiadomości!
  Ale i tak dziwne bo na wielu stronach o tematyce komputerowej i nie tylko można przeczytać że nsa szpieguje itp,ale żeby po co albo w jakim celu to już jakby nie wiele ludzi sie pyta,ciekawskie typy w tej hamerykie!

  • gdyby wiadomości o szpiegowaniu były usuwane, to świadczyłoby o tym, że komuś zależy na ich usuwaniu i można byłoby dojść do wniosku, że informacja zawierała jakieś prawdziwe informacje (podejrzewam, że na tym blogu pojawiłaby się informacja, że wpis musiał zostać usunięty). W obecnej chwili każdy może snuć teorie, a jako że nie są usuwane, to ich ilość może powodować wątpliwości – w obecnym układzie, każda wiadomość może być nieprawdziwa, bo w końcu gdyby była prawdziwa i niewygodna, to by ją usunęli, czyż nie?

  • Jedrek…. informacja=wladza

  • może nie usuwają, bo jest taka znieczulica że żadnej krzywdy nie robi, może po prostu przyzwyczajają ludzi do inwigilacji, by póxniej ogłosić i nikt się nie burzył

 12. Całkiem niezły komentarz panie Greenwald, jednak zbyt uwypukla tzn. spisek elit, który zamierzam zdementować. ;)
  Przedstawiasz interesujące fakty (dot. Polski) które warto zapamiętać, jednak choć wyczerpująco zapoznałem się z tematem jakoby realną władzę w wolnym świecie sprawowała grupka ekstremalnie bogatych, niewybieralnych ludzi, a właściwie całych rodzin, pochodzenia w przewadze żydowskiego, która to poprzez kontrolę międzynarodowych instytucji finansowych IMF, ECB, FED – jak i rządów USA i UK razem z Commonwealth’em, (a skoro rządów to też mają w rękach agencje wywiadowcze NSA, CIA, MI6, CSIS) dąży do celu którym jest depopulacja świata (wg powszechnych źródeł do 500-650mln) i ostateczne ekonomiczne zniewolenie reszty ludzkości. (Depopulacja, gdyż łatwiej rządzi się “garstką ludzi”, a samej planecie zacznie niebawem brakować surowców)
  Cel ten chcą osiągnąć za pomocą: obowiązkowych szczepień, hipotetycznych chip’ów RFID, rozprzestrzeniania chemtrails, produktów GMO, promowania aborcji, niszczenia najważniejszej komórki społecznej – rodziny, propagowania homoseksualizmu, piętnowania wartości patriotycznych, narodowych i religijnych, a także poprzez tworzenie kontynentalnych ekonomiczno-politycznych związków EU, AU, USAN, wiążących kraje członkowskie regulacjami i zobowiązaniami, tymże zwiększając wpływ na ośrodki decyzyjne w tych państwach. Dodając do tego ogromną kontrolę nad pieniądzem (instytucja banku centralnego, rezerwa cząstkowa i pieniądz fiducjarny) i mając w rękach największe światowe media i agencje informacyjne oraz, sprawując ścisłą kontrolę nad rynkiem finansowym – elita o której mowa powszechnie zwana globalistami planuje dalsze działania podczas spotkań Bildenberg i Komisji Trójstronnej.

  Tak więc chcą całkowicie podporządkować sobie świat jaki znamy – jednak ja… stanowczo nie podzielam takiej wizji świata.
  Uważam, że to wszystko to tylko hipoteza, pełna nie do końca ścisłych domysłów, częściowo powiązana z prawdziwymi faktami.

  Przede wszystkim rzeczywistość jest bardzo losowa, trudno przewidzieć pogodę, a co dopiero małymi krokami przez kilkadziesiąt lat kumulować władzę w wielu krajach na świecie i rozgrywać wydarzenia polityczne wg odgórnego planu ustalonego lata wstecz.
  Świat jest zbyt wielki i ekstremalnie skomplikowany (mnóstwo grup ludzi ma przeciwstawne interesy!) aby mogła go kontrolować niewielka elita, nawet wyłącznie ekonomicznie – centralne sterowanie gospodarką – nigdy nie było, nie jest i nie będzie skuteczne, ponieważ z racji braku informacji nie może wyjść na przeciw potrzebom rynku – a to znaczy, że nie da się całkowicie zniewolić ludzi ekonomicznie, można oczywiście dusić ich zabierając im wypracowane pieniądze w ten czy inny sposób (za pomocą podatków czy inflacji), ale zawsze będzie szansa, że ktoś dojdzie do bogactwa, tymże odcinając się od niewolnictwa i kontroli.
  Władza za pośrednictwem mediów owszem manipuluje społeczeństwami mniej bądź bardziej, czy też używa zabiegów prawnych (tworząc korzystne prawo) lub lobbuje wybrane grupy, ale ma to pierwszorzędny związek z ich własnym interesem. Elity stawiając siebie w roli cichych lobbystów na rzecz zniewolenia danego społeczeństwa stałyby w sprzeczności z lokalną władzą, ponieważ ta, dla mocniejszej integracji czy kontroli musiałaby oddać część własnych kompetencji – słowem – osłabnąć.
  I teraz zapamiętajcie – PRZEDSTAWICIELE WŁADZY NIGDY NIE ZMNIEJSZĄ ZAKRESU WŁASNYCH KOMPETENCJI (tj. oddadzą część władzy) JEŻELI ICH DZIAŁANIEM NIE KIERUJE IDEA BĄDŹ GROZI IM NAGŁE WYGINIĘCIE.
  Jeżeli ktoś siedzi w Parlamencie przede wszystkim dla pieniędzy i kariery, to oczywistym jest, że będzie trzymać się stołka jak ostatniej tratwy na pełnym morzu, jednak jeżeli jego stołek jest zagrożony (wysokie społeczne poparcie dla zmniejszenia rządu) to chętnie poświęci kolegów idąc na ustępstwa ze społeczeństwem i wprowadzając ustawy zmniejszające budżet państwa ;)
  I to jest kolejny argument – system demokratyczny. Nasza demokracja ma wiele, wiele wad i absolutnie rozumiem konieczność reform, jednak jakkolwiek ten system by nie był manipulowany przez Władzę, to prawda jest taka, że mimo wszystko ma możliwości do wyrażenia woli Narodu i częściowo to robi. Proszę zwrócić uwagę, że kilka lat po obaleniu rządów PZPR… w 95′ na Prezydenta RP wybrany zostaje postkomuch Kwaśniewski, a w 97′ do władzy ponownie dochodzą ludzie bezpośrednio związani z PZPR teraz pod nazwą SLD. A dzieje się tak dlatego, ponieważ 44 lata komunizmu odbiło na ludziach socjalny światopogląd, uważający Państwo za opiekuna, pogląd który to społeczeństwo wyraziło w wyborach powszechnych.
  (to normalne zjawisko szczególnie widoczne w krajach w których po panowaniu monarchii nastaje demokratyczna republika pierwsze trzy pokolenia zawsze chcą przywrócenia dawnego ładu – monarchii – kolejne są od tego wolne)
  Resumując Władza w wolnym demokratycznym kraju liczy się z opinią społeczeństwa, lecz tylko wtedy gdy sprzeciw obywateli jest głośny, powszechny I zjednoczony (sprawa ACTA). Dlatego spisek elit nigdy nie dojdzie do całkowitego skutku, bo gdy obywatele zrozumieją, że ich prawa są ograniczane, natychmiast się zbuntują – ale wreszcie to poczują, bo im bardziej zaciska się pasa, tym bardziej to boli.
  Sprawa ostatnia to sama chęć totalnej władzy. Skoro elity mają rzekomą kontrolę nad tworzeniem pieniędzy to mogą spełnić każdą potrzebę. Zmiana biegu wydarzeń na świecie aby utworzyć światową oligarchię jest choć ambitna, to jednak wielce nieprawdopodobna, bo mająca słabe motywacje, ponieważ to potrzeba jest siłą napędową motywacji. A kiedy brakuje motywacji, to nie za bardzo się chce :)
  Poza tym, czyż wśród tych kilkuset ludzi tworzących elity nie ma ani jednego dobrego, uczciwego człowieka ceniącego wartości pacyfizmu i humanitaryzmu, filantropa walczącego o prawa człowieka? Zdaje się, że kilku takich się tam znajdzie. Czy robią to na pokaz? Czy jest to element ich taktyki? Spisek? Nie sądzę.
  Nie sądzę, aby w grupie kilkuset najbardziej wpływowych ludzi z całego świata istniała pełna jednomyślność w obrębie światopoglądu. Jednomyślność istnieje tylko w ściśle wyselekcjonowanej grupie, choć i tam zdarzają się rozłamy. Do Bildenberg trzeba uzyskać zaproszenie, jednak wśród już wcześniej wyselekcjonowanych osób poprzez zaradność i szczęście (czyt. losowość) – taki Bill Gates zaczynał od zera, więc jest z zewnątrz, zresztą jak wiele innych osób z grona elit.

  Podsumowując, choć spiski istniały od zawsze i istnieją nadal to jednak złożoność tego planu niemalże wyklucza jego realizacje.
  Najczęściej to ogół zwyczajnych ludzi motywowanych własnymi interesami, ścierając się z interesami innych ludzi, nadaje rzeczywistości takie barwy a nie inne.
  Choć tak jest oczywiście nie zawsze,
  dlatego,
  podchodzę do spisków typu NWO, WTC, Żydzi, Masoni, Jezus, Iluminati z wielką dozą rezerwy,
  bo,
  prawdę od kłamstwa oddzielają wyłącznie mocne, rzetelne dowody,
  a tych niestety nie ma.

  Pozdrawiam,
  Pendi.

  • Oj daaaawno nie widziałem tu tak obszernego komentarza, ciekawszego od samego artykułu ;)

  • W pełni się zgadzam z komentarzem, ale na koniec pokazujesz jedną wadę:

   > Poza tym, czyż wśród tych kilkuset ludzi tworzących elity nie ma ani jednego dobrego, uczciwego człowieka ceniącego wartości pacyfizmu i humanitaryzmu, filantropa walczącego o prawa człowieka?

   Jeśli w NSA pracuje 50k ludzi, a kolejne 180k współpracuje, a tylko trzech zebrało się by wyciągnąć informacje na wierzch, to mniejszej grupie będzie się łatwiej utrzymać w tajemnicy.

  • @agilob. Ale w twoich wątpliwościach znalazł się ewidentny błąd. Przecież nie jest możliwe, aby każdy pracownik NSA znał wszelkie tajemnice “firmy”. Sam Snowden również nie otrzymał dostępu do tego typu informacji, ale je sobie “wywalczył”, gdyż wewnątrz jest łatwiej wyciągnąć informacje z systemu informatycznych.

  • z 2 strony masoneria/iluminaci/ktokolwiek wcale nie muszą wstrzykiwać wszystkim RFID albo zamukać nas w wielkich miastach żeby nami kontrolować, wystarczy masowa znieczulica… i takie zjawisko widać u ludzi, mało kto sie interesuje polityką,np. kiedy podnosili nam VAT dla nas było ważniejsze kłócenie sie o “krzyż smoleński”.

 13. Ooo cholera no to poznali moje wielkie sekrety – ktore zdolne sa zmienic swiat !!!

  Tez bym podsluchiwal i kazdy wielki “wyzwoliciel 21 wieku” tak samo :).

  • Ktoś powiedział – Jeśli Ty nie masz żadnych sekretów, to ja nie chcę być Twoim przyjacielem i powierzać Tobie moich.

 14. Szkoda że Snowden to tylko agent realizujący plan przyzwyczajania ludzi do obecnego stanu rzeczy, jak US będzie musiało odtajnić dokumenty nikt się nie zdziwi i nie zareaguje, zresztą jak nas ogłupiają ciężkimi metalami z samolotów to taka znieczulica panuje, że cokolwiek wypłynie i tak już nikt nie reaguje, widać to na przykładzie polskiego rządu i setek afer

 15. Czemu nie piszecie nic o atakach na serwer Korwina? Trwają już piąty dzień.
  Poprawność polityczna czy co? Pisałem o tym 12tego i dalej cisza.
  O co chodzi?

  • Codziennie kogoś DDosują.
   Codziennie Kogoś Hakują
   Codziennie tysiące haseł i emaili wycieka

   Po za tym, jak wyobrażasz sobie ten artykuł
   “Strona korwina już 5 dzień jest ddosowana, więcej nie mamy co pisać o tym więc przeczytajcie sobie kawał o jasiu”

   Resztę masz na wykopie:
   http://www.wykop.pl/link/1994328/trwa-nieustanny-atak-na-portal-korwin-mikke-pl-wladza-boi-sie-korwina/

  • X
   To znalezisko nawet nie wyszło z wykopaliska, a nie jest tak, że codziennie ddosuja czołowego anty-systemowego polityka 3ciej partii w sondażach na tydzień przed wyborami.
   Poza tym nie działa tez nptv.
   Pomijam już problemy JKM z laptopami i telefonem.
   Zawsze można skupić się na artykułach o hipotetycznym wycieku matur (który to relikt komuny zresztą dawno powinni znieść) albo zdjęciach węża strażackiego jako wiadomości dnia.

  • Chyba raczej relikt absolutyzmu – maturę wymyśliły Prusy w 1788, a po nich Napoleon w 1808 a różne jej wersje obowiązują prawie w całej Europie (największy wyjątek to chyba Hiszpania, gdzie organizują ją uniwersytety, a nie państwo).

 16. […] Niebezpiecznik podał, że w książce Greenwalda i w dokumentach umieszczonych przez niego w Sieci (uwaga, PDF waży 92 MB) znajdują się również ciekawe dla Polaków informacje. Glenn Greenwald podał, że polski rząd współpracował z NSA i pomagał w podsłuchiwaniu Polaków. […]

 17. Co do Edwarda to tu jest jedno z ostatnich video z jego udziałem:

  http://www.youtube.com/watch?v=yVwAodrjZMY

 18. To jest kolejna zdrada stanu. Na ten moment te bydalki bezkarne, ale przyjdzie czas, oj przyjdzie czas rozliczenia. Juz slysze chichot historii jak w 1917, jak w 1945, jak w 1989.

 19. Obsługiwać _GPG_??? To ci dopiero technologia, nic dziwnego, że nie potrafił :)

 20. Myślicie ,że dawne UB i SB przestało istnieć ??? :D
  Oni cały czas tkwią na “posterunku” , w tej kwestii nic się nie zmieniło. Jedynie technologia poszła sporo do przodu i przysłowiowy “towarzysz” już nie siedzi na centrali podpięty pod linię telefoniczną tylko wszystko robi się automatycznie :D
  O tym mogli tylko pomarzyć ówcześni funkcjonariusze wymienionych na początku służb.
  Wbrew pozorom w strukturach władzy i sposobach jej utrzymania niewiele się zmieniło od czasów PRL , jak już pisałem jedynie technologia poszła sporo do przodu oraz metody uprawiania propagandy są bardziej dopracowane …

 21. Każdego dnia x milionów ludzi jest podsłuchiwanych, ich maile są czytane, rozmowy odsłuchiwane i tak dalej, i tak w kółko od pojawienia się Snowdena. Nie twierdzę, że to totalna bzdura, bo sporo ważnych faktów kontroluje, ale niech ktoś mi, prostemu dachowcowi, wyjaśni: kto i kiedy czyta te wszystkie terabajty danych?
  Ja rozumiem system echelon, który działa automatycznie i ma się dobrze. Sam niedawno zaeksperymentowałem i użyłem słów kluczowych, które powinny wzbudziić zainteresowanie. W miesięcznym raporcie bezpieczeństwa google, gdzie są m. in. dostawcy, od których się logowano, pojawił się dostawca, z którego nie ma szans bym gdziekolwiek i kiedykolwiek korzystał, co z kolei nie miało pokrycia w “ostatniej aktywności na koncie”, gdzie były tylko moje, znane mi adresy.
  To trochę armata na wróbla. Nawet jeśli to rejestrują, to większy problem mają z hurtowymi zakupami dysków i taśm, nawet tego nie czytając. No nie ma opcji. Zakładając tych trzech milionów Polaków dziennie, jedna osoba obsłuży ilu, 5 dziennie? Dużo miejsc pracy. A ile w innych krajach do podsłuchiwania.
  Podsłuch to też pojęcie względne. Maile puszczasz po gpg, na jabberze masz OTR i NSA może mi najwyżej kuwetę wyczyścić.
  A przede wszystkim – po co robić w sieci rzeczy, których byśmy się potem wstydzili? Ewentualnie – po co je robić, nie zabezpieczając się w jakikolwiek sposób, i nie wiedząc nawet do końca jak działa Internet?

  PS. popraw stopkę Piotrze, bo masz “echo date(‘Y’)” w copyright :)

  • @Kot Bezpieczeństwa
   Słuszna uwaga Twoja Kotku.
   Odpowiedź na trapiące Cię kwestie brzmi metadane.
   Nawet w niebezpiecznikowym artykule mowa o tym że NSA interesowały w pierwszej kolejności metadane.

   “Z powyższego wywnioskować można, że z terenu Polski (od zewnętrznego partnera), już w 2009 roku NSA pozyskiwała najpierw metadane, a następnie pełne treści połączeń internetowych i — co ciekawe — wszystko to działo się we współpracy z “oddziałem polskiego rządu”.

   http://rt.com/usa/158460-cia-director-metadata-kill-people/

   “Of course knowing the content of a call can be crucial to establishing a particular threat. But metadata alone can provide an extremely detailed picture of a person’s most intimate associations and interests, and it’s actually much easier as a technological matter to search huge amounts of metadata than to listen to millions of phone calls. As NSA General Counsel Stewart Baker has said, ‘metadata absolutely tells you everything about somebody’s life. If you have enough metadata, you don’t really need content.’

   “When I quoted Baker at a recent debate at Johns Hopkins University, my opponent, General Michael Hayden, former director of the NSA and the CIA, called Baker’s comment ‘absolutely correct,’ and raised him one, asserting, ‘We kill people based on metadata.’”

   Tak więc NSA do profilowania i eliminacji ludzi zagrażających wojnie z “terroryzmem” wykorzystuje metadane. Łatwiej jest przeszukać tony metadanych niż odsłuchiwać miliony rozmów telefonicznych. “metadane mówią wszystko o życiu jednostki. Jeśli masz wystarczającą ilość metadanych, tak naprawdę nie potrzebujesz znać ich treści”
   “Mordujemy ludzi na podstawie metadanych” – gen. Michael Hayden

 22. No proszę, Snowden ujawnił prawdziwy światowy spisek! Ale nie zamartwiajcie się tak bardzo, Snowden z Putinem i jego zielonymi ludzikami już idą na zaChód i was wyzwolą z tych obleśnych macek NSA etc., może już niedługo.

  Na razie 3. siła w kraju szykuje się objąć synekurę w Brukseli, a jak zrobi tam burdel, to z Putinem i Snowdenem wezmą tę spiskową zgniliznę w kleszcze i ją załatwią ze szczętem. Będzie tu wolność może i większa jak tam, gdzie schronił się Snowden. I Prawda (zero-jedynkowa) zapanuje.

 23. I takie coś powinno się pojawić w telewizyjnych wiadomościach. I nie jako powierzchowna informacja wypełniająca dziurę czasową zaraz po reportażu i kłótni celebrytów w windzie.

  Ale bardzo wielu osób u nas nie zainteresuje debata na ten temat, dziennikarze nie zapytają o to polityków, żaden medialnie zauważalny ruch obywatelski się nie obudzi, bo przecież ważniejsze są pancerne brzozy.

  • @KamilD
   Nie umniejszałbym na Twoim miejscu wagi “pancernej brzozy” a ściślej rzecz biorąc systemów nawigacyjnych amerykańskiej produkcji do obsługi GPSa, zamontowanych na pokładzie Tu-154. Ten hipotetyczny ruch obywatelski mógłby wykorzystać “brzozę” do przebudzenia ludzi w Polsce.

   Spójrz sobie na to:
   http://www.tvp.info/6150393/pelny-tekst-oswiadczenia-plk-mikolaja-przybyla

   “Sprawdzana w toku śledztwa wersja o udziale obcych służb specjalnych zainteresowanych sprawą katastrofy smoleńskiej uzyskała swoje potwierdzenie w materiale dowodowym.

   Prokurator nadzorujący postępowanie w sprawie katastrofy smoleńskiej, nie informując o tym wcześniej przełożonych wszedł w kontakt z przedstawicielami obcych służb specjalnych. Prokurator nie posiadał ochrony kontrwywiadowczej, która pozwala na weryfikacje z kim się tak naprawdę kontaktuje.

   Jest rzeczą oczywistą, iż przedstawiciel obcych służb specjalnych może przykładowo twierdzić, że pracuje na rzecz zupełnie innego państwa niż to, jako agent którego się przedstawia. Próba weryfikacji z kim faktycznie kontaktował się prokurator nadzorujący śledztwo smoleńskie i zapewnienia takiej ochrony ze strony Służby Kontrwywiadu Wojskowego podjęta przez gen. bryg. Krzysztofa Parulskiego została w artykule autorstwa Pana Redaktora Łukasza Orłowskiego z TVN 24 info przedstawiona jako donosicielstwo!

   O tym, że przedmiotem rozmowy pomiędzy prokuratorem nadzorującym »śledztwo smoleńskie« ( i jak się na szczęście okazało) funkcjonariuszami amerykańskich służb FBI i CIA były fakty dotyczące bezpośrednio postępowania przygotowawczego świadczą jednoznacznie zeznania przesłuchanego przeze mnie agenta FBI.

   Działania tego prokuratora oceniam jednoznacznie jako dalekie od profesjonalizmu i obowiązujących reguł. O śledztwach prokuratorskich, z agentami innych państw, zwykle nie rozmawia się w restauracji. Tak mnie szkolono.”

   Przybył ujawnił opinii publicznej próbę zamachu na niezależność polskiej prokuratury wojskowej. Myślę że zakończoną sukcesem zamachowców.

   Cywilne prokuratury są skorumpowane i opanowane przez psychopatów. Dlatego wydają orzeczenia o samobójstwach w sprawach ewidentnych morderstw tak jak w przypadku Leppera, Michniewicza czy Petelickiego.

   Lepper bał się o własne życie i jakoś prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie jego śmierci ten wątek nie zainteresował.
   http://media.wp.pl/kat,1022941,title,Tylko-u-nas-Lepper-boi-sie-mowic-o-talibach,wid,12650107,wiadomosc.html
   “- Nie chcę o tym mówić. Rudolf Skowroński (jedna z osób, której nazwisko pojawiało się w sprawie talibów lądujących w Klewkach) zaginął. Teraz go szukają, ale tak żeby nie znaleźć… – urywa Lepper i kluczy, gdy pytamy go jego wiedzę na temat tajnych operacji CIA w Polsce.

   – Boi się pan o tym mówić? – pytamy.
   – Trochę tak. To są takie sprawy, że lepiej o nich nie mówić – kończy Lepper.”

   Prokuratury nie interesowały także ślady obuwia odkryte na miejscu jego zgonu.
   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Siedem-tajemniczych-sladow-w-miejscu-smierci-Andrzeja-Leppera,wid,15219537,wiadomosc.html

   Ten trop też został przez prokuraturę zignorowany.
   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bialoruski-dziennikarz-ws-leppera-podejrzanym-staje-sie-sikorski/x4qkl (wklejam całość bo artykuły z tym info znikają)

   “Białoruskie media bardzo dużo uwagi poświęcają śmierci Andrzeja Leppera, który wiele razy gościł u naszych wschodnich sąsiadów, a ostatnio mówił, że Polska nie powinna się mieszać w wewnętrzne sprawy tego kraju. Wadim Hihin, redaktor naczelny prołukaszenkowskiego magazynu “Biełaruskaja Dumka” w rozmowie z “Super Expressem” mówi, że w sprawie śmierci Leppera “podejrzanym staje się Radek Sikorski”.

   Hahin uważa, że wiele przesłanek każe się zastanowić, czy Andrzej Lepper rzeczywiście popełnił samobójstwo. Według dziennikarza ktoś mógł mieć interes, aby zabić Leppera. – Andrzej Lepper dążył do rozwoju stosunków gospodarczych między Białorusią a Polską. (…) Myślę, że miał politycznych wrogów, którzy nie byli zainteresowani rozwojem współpracy gospodarczej i dobrosąsiedzkich między naszymi krajami – mówi w rozmowie z “Super Expressem”.

   Kto według dziennikarza byłby takim wrogiem politycznym? – Mówię m.in. o Radku Sikorskim, który buduje swoją karierę na rozgrywaniu kwestii białoruskiej i histerii wokół wewnętrznych spraw naszego kraju. Ktoś taki staje się podejrzany – powiedział.

   Jak dodaje, może nazwać Sikorskiego “błaznem czy amerykańskim pieskiem, ale o tym, czy zabił Leppera może zdecydować tylko niezależne śledztwo”.”

   Nie dość że CIA (Sikorski?) go zamordowała to jeszcze wykorzystała jego śmierć do swoich brudnych manipulacji.
   W jaki sposób?
   Na liście z ofiarami seryjnego samobójcy krążącej w sieci pojawia się nazwisko byłej współpracownicy Leppera – Róży Żarskiej która wg. autora czy autorów owej listy zmarła w Moskwie:
   “-Róża Żarska – adwokatka Leppera – “zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie”

   Prawda jest taka że Róża odeszła z Samoobrony w 2007 roku i w chwili śmierci nie była adwokatem Leppera i zmarła w warszawskim Centrum Onkologii na raka w Polsce a nie w Moskwie.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5%BCa_%C5%BBarska
   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/andrzej-lepper-traci-mecenasa,31545.html
   http://www.polityka.pl/forum/1094140,psychologia-smierc-andrzeja-leppera.thread#C1136854

   Prócz Róży na liście pojawia się jeszcze jeden człowiek którego nazwisko wykorzystano do manipulowania opinią publiczną w Polsce i który jak Róża miał rzekomo ginąć zamordowany przez ruskich w Moskwie. Jest nim pracownik TVN Krzysztof Knyż, który po ciężkiej chorobie zmarł w szpitalu w Polsce.
   Z listy:
   “- Krzysztof Knyż – operator Faktów, pracował z W. Baterem (tym, który pierwszego dnia podał poprawną godzinę katastrofy Tu-154, co media odkryły po 10 dniach). Zmarł w Moskwie na sepsę 2 czerwca 2010r.Śmierć całkiem przemilczana.”

   Knyża w ogóle nie było w Smoleńsku 10 kwietnia 2010, więc nie mógł nic nagrać i nic podać gdyż leżał w szpitalu.

   http://natemat.pl/71733,pawel-pluska-operator-tvn-nie-mogl-nagrac-zdjec-ze-smolenska-bo-od-miesiecy-lezal-w-szpitalu
   http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/jezdzil-tam-gdzie-bylo-niebezpiecznie,212110.html

   Dzięki takim wstawkom tekst sztabu dezinformacji CIA z listą tajemniczcych zgonów sugeruje naiwnym czytelnikom odpowiedzialność Moskwy za te “samobójstwa” i Smoleńsk, a prawda jest niestety zgoła odmienna i trudna do przełknięcia dla wielu osób w Polsce.

   Na koniec przemówienia dodam jeszcze że na miesiąc przed zamachem osobnik w jarmułce starał się wręczyć różę zimnemu Lechowi:
   http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nieudany-zamach-roza_132804.html

   Róża to twoja wierność
   Zdrada i wniebowstąpienie
   Zadaje cios bezbłędnie
   Kiedy narasta znużenie

   Cios został zadany w momencie gdy stosunki polsko-rosyjskie zaczęły się normalizować.

  • @brzoza
   Skoro niebezpiecznika czyta ambasada izraela aka polski MSZ to dodam jeszcze że były agent NSA Wayne Madsen łączy osobę Sikorskiego ze śmiercią otrutego polonem Litwinienki:
   http://www.opednews.com/articles/opedne_wayne_ma_061130_putin_enemy_litvinen.htm

   “Named as Defense Minister was former American Enterprise Institute resident scholar Radek Sikorski, who also happens to be married to Washington Post editorial board member and leading neo-con journalist Anne Applebaum, also a leading critic of Putin (along with a number of so-called “liberals,” including Clinton ambassador to the UN Richard Holbrooke).”

   “Litvinenko’s killers’ use of polonium, named by Marie Curie in support of Polish independence, may mean that the assassins are more likely found in Warsaw’s Russian-Israeli mob infested intelligence apparatus than in the Kremlin.”

   “Zabójstwo Litwinienki: ślady radioaktywności w samolocie do Warszawy”
   http://wyborcza.pl/1,75477,3765292.html?piano_d=1

   “Brytyjskie władze prowadzące śledztwo w sprawie otrucia Rosjanina Aleksandra Litwinienki znalazły ślady radioaktywności m.in. w samolocie, który przewoził pasażerów z i do Warszawy.
   O tym, kto otruł w Londynie byłego oficera KGB i krytyka Kremla Aleksandra Litwinienkę, nadal wiadomo niewiele. Litwinienko zmarł w poprzedni piątek. Lekarze wykryli w jego moczu polon 210, substancję radioaktywną, która jest wielokrotnie bardziej trująca niż np. cyjanek.”

   Wg. wdowy, za pomocą tej samej substancji i najprawdopodobniej na zlecenie tej samej grupy został zamordowany palestyński lider Jasir Arafat:
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14906674,Jaser_Arafat_zostal_otruty_radioaktywnym_polonem_.html

   “Zmarły dziewięć lat temu legendarny przywódca Palestyńczyków został otruty polonem – ogłosiła wdowa po Arafacie – Suha. Kobieta powołuje się na wyniki badań kryminalistycznych, które otrzymała ze Szwajcarii. – To zabójstwo polityczne – powiedziała agencji Reuters Suha.”

   Kaczyńskiego ubili zaś gdy ktoś z sekty do której należał stwierdził że bardziej przysłuży się sprawie martwy niż żywy:
   https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE

   W kontekście osoby szefa MSZ warto również wspomnieć o jego związkach z ukraińskimi nazistami których Radosław Rothchild Appelbaum na 2 miesiące przed zaplanowanym zamach stanu na Ukrainie zaprosił w ramach wymiany “studenckiej” na szkolenie terrorystyczne do Legionowa:
   http://www.informationclearinghouse.info/article38297.htm

   “According to this source, in September 2013, Polish Foreign Minister Radosław Sikorski invited 86 members of the Right Sector (Sector Pravy), allegedly in the context of a university exchange program. In reality, the guests were not students, and many were over 40. Contrary to their official schedule, they did not go to the Warsaw University of Technology, but headed instead for the police training center in Legionowo, an hour’s drive from the capital. There, they received four weeks of intensive training in crowd management, person recognition, combat tactics, command skills, behavior in crisis situations, protection against gases used by police, erecting barricades, and especially shooting, including the handling of sniper rifles.”

   http://nie.com.pl/13-2014/tajemnica-stanu-tajemnica-majdanu
   “W programie prawdziwe hity: wielokrotnie powtarzające się zajęcia na strzelnicy (w tym trzykrotnie z karabinami snajperskimi!), szkolenia taktyczno-praktyczne ze szturmu na budynki, a nawet – uwaga! – spotkanie z przedstawicielami polskich organizacji kibicowskich i patriotycznych.”

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,MSZ-Estonii-potwierdza-autentycznosc-rozmowy-szefa-dyplomacji-z-Catherine-Ashton,wid,16451645,wiadomosc.html
   “Szef MSZ Urmas Paet potwierdził autentyczność rozmowy telefonicznej, zamieszczonej w sieci, z szefową dyplomacji UE Catherine Ashton. Relacjonuje w niej opinię, że snajperzy w Kijowie strzelali do obu stron, a mógł za tym stać “ktoś z nowej koalicji”. ”
   http://pl.wikiquote.org/wiki/Rados%C5%82aw_Sikorski

   “Jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy, wygramy tę batalię!” – wypowiedź przed wyborami 21 października 2007

   3 miesiące po tych słowach była “katastrofa” Casy:
   http://wiadomosci.onet.pl/brat-pilota-casy-moj-telefon-byl-na-podsluchu/xpmy7

   Polską rządzą psychopaci i mordercy.

 24. W kwestii tego polskiego telco przecież to jasne, że chodzi o Exatela, wesołą przystań dla emerytów z ABW.

 25. No ciekawe. W niedawnej debacie dotyczącej programów masowej inwigilacji NSA, byłemu dyrektorowi CIA, gen. Haydenowi wymsknęło się że ciemna strona mocy z USA morduje ludzi na podstawie metadanych.

  http://rt.com/usa/158460-cia-director-metadata-kill-people/
  Former CIA director: ‘We kill people based on metadata’

  Ostatnią fazą walki z “terroryzmem” psychopatów z USA czyli w istocie walki z ludźmi będzie zamontowanie na dronach urządzeń do skanowania elektromagnetycznej aktywności mózgu i zaprogramowanie na eliminację ludzi:

  http://rt.com/usa/darpa-drones-swarm-autonomous-985/
  “It was recently reported that DARPA is doubling funding for its fleet of underwater drones, dubbed the Hydra program. Some of DARPA’s other ongoing projects include inaudible military vehicles, the ATLAS robot, unprecedented facial recognition software, brain-reading technology, the ultimate internet search engine, and, of course, lasers to shoot down multiple enemy drones.”

  https://www.youtube.com/watch?v=oaTfdKYbudk

  życzę miłego dnia

  • Hail HYDRA! ;)

 26. Pytanie o jakie ministerstwo lub służbę chodzi?

  Stawiam albo na ABW (w końcu to odpowiednik NSA, nawet nazwa jest tłumaczeniem) albo na służbę wywiadu.

 27. Poprawcie w artykule skrót GPG na PGP!

 28. Przypomnę jak wyglądała kiedyś elektronika:
  – Schemat i DTRka z zestawie
  – W notach katalogowych struktury.
  – Często firmware opisany w DTRce.
  Audyt bezpieczeństwa takiego sprzętu to pikuś. Firmware można było porównać, przeczytać zrozumieć. To samo sprzęt. Kto był nadgorliwy mógł palić kwasem te układy i porównywać struktury. Gdyby się uprzeć i wymóc to na producentach… Moim zdaniem 3 miesięcy bez kupowania nowego szajsu by nie wytrzymali.

 29. Czy możecie wytłumaczyć o co chodzi z:

  korzystania przez Facebooka z CDN-ów Akamai i schemat kodowania ID profilu w linku do pliku trzymanego na CDN-ie.

 30. To jest zdrada stanu – ludziom pełniącym władzę za czasu podpisania tych umów i wszystkim pełniącym władzę od tego czasu należy sie publiczny proces i sprawiedliwa kara. Proponuję karę dożywotniego więzienia, a w ramach rehabilitacji przymusowa praca przy budowie autostrad – próba ucieczki, lub uchylanie się od wykonywania prac karać śmiercią. Uważam, że taka kara nie dość, że jest sprawiedliwa względem społeczeństwa jest też pożyteczna dla niego.

 31. […] Kiedy wysyłamy e-maila, nasz serwer pocztowy nawiązuje połączenie z serwerem pocztowym odbiorcy wiadomości. Aby w trakcie podróży przez internet nasz e-mail był przesyłany w formie zaszyfrowanej, oba serwery (i nasz i odbiorcy) muszą wspierać szyfrowanie. Jeśli jeden z serwerów nie wspiera szyfrowania, e-mail podróżuje przez internet podobnie jak pocztówka tradycyjną pocztą — każdy może zapoznać się z jego treścią, z czego bardzo cieszą się służby takie jak NSA. […]

 32. […] Snowden mieszka ponoć w dzielnicy gęsto zaludnionej przez FSB, ma mnóstwo alarmów w domu, bierze udział w telewizyjnej propagandzie Putina i ma rzekomo spotykać się z oficerami FSB co najmniej 2 razy w […]

 33. […] O tym, że agencja wymienia się swoimi danymi z zaprzyjaźnionymi służbami z innych krajów, było już wiadomo. Krajami, które wchodziły w skład tzw. piątki oczu (Five Eyes) był Wielka Brytania, Kanada, Nowa Zelandia i Australia. Nowe dokumenty opublikowane przez Duńczyków pokazują jednak, że także inne kraje pozwalają NSA na instalację swojego sprzętu podsłuchowego w sieciach szkieletowych. Wśród nich jest najprawdopodobniej także i Polska, o czym już informowaliśmy. […]

 34. […] wpisać “POLAND” (dowiecie się wtedy o programie zbierania metadanych z Polski – ORANGECRUSH/BUFFALOGREEN oraz tym, ze NSA ma u nas swoje […]

 35. […] Wykradacz prywatnych zdjęć z Facebooka (SPRING BISHOP) – zapewne chodzi o domyślanie się URL-a zdjęcia poprzez dekodowanie części URL-a z CDN-ów — tę technikę opisywaliśmy w artykule pt. Polski rząd pomagał NSA, a NSA podsłuchiwało miliony Polaków. […]

 36. […] w kilkudziesięciu węzłach i tzw. punktach wymiany ruchu rozlokowanych na świecie (także w Polsce). Wszystko wskazuje więc na to, że HACIENDA jest w stanie wymieniać dane z […]

 37. […] razu kasowane (a więc mając stary URL dalej można się do nich dostać — co więcej, URL można niewielkim wysiłkiem przewidzieć, o czym już wielokrotnie pisaliśmy, także w kontekście dedykowanego temu celowi narzędziu […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: