7:54
7/5/2014

W zeszłym roku opisaliśmy fałszywą stronę internetową, która pojawiała się znienacka, straszyła prezydentem Komorowskim, groziła mandatami wymuszając okup i utrudniała swoje zamknięcie. Wtedy atak typu ransomware dotyczył komputerów — teraz pojawił się jego mobilny wariant. Zagrożenie dotyczy oczywiście Androida ;)

Ransomware na Androida

Ransomware na Androida

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. I znów straszą prezydentem, tylko innym.

  Ciekawe, kiedy zaczną straszyć Putinem? Na twoim komputerze znajdują się rosyjskie fonty, w wyniku referendum twój komputer stał się własnością ZSRR, zapłać rachunek za gaz, to może ci go oddamy ;-)

  • -2/10 pozdro i poćwicz.

 2. “The malware does not automatically install, the hackers make use of social engineering to trick you into downloading an Android file that you need to install. The installation file then asks permission to read phone status and identity, full network access, run at startup and prevent the phone from sleeping.”

  • Ten poprzedni (na PC), to byla strona, ktora po prostu mozna bylo zamknac… ;) Do cryptolockera im brakuje.

  • @Piotr, na PC coprawda otwierała się strona www, ale bez pasków i po zamknięciu otwierała się na nowo.

 3. A jak toto blokuje dostęp do reszty systemu? Nie można po prostu zabić procesu?

 4. […] Należy też zwrócić uwagę, że po internecie grasuje wiele odmian CryptoLockera. Strona nie pomoże w przypadku innych wariantów (por. wersja CryptoLockera na Androida). […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: