18:54
25/2/2015

Pierwszy raport CERT-u zlokalizowanego w Orange jest już do pobrania — podsumowanie roku 2014 oczami największego w kraju telekomu, przez którego przechodzi 40% ruchu internetowego w kraju.

W skrócie, ok. 1000 incydentów miesięcznie, dużo ostrzeżeń związanych z DDoS-ami i informacja o największym odnotowanym ataku:

Średnia wielkość szczytowego natężenia ataku odnotowana przez CERT Orange Polska to ok. 900 Mbps, natomiast największa odnotowana wartość natężenia ruchu w szczycie ataku to ok. 93 Gbps/50 Mpps.

rap

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: