10:00
15/3/2016

Ciekawe przecieki z rosyjskiego ministerstwa pozyskał Interfax. Nowe prawo ma karać użytkowników bitcoina 4 latami więzienia lub grzywną wynoszącą ok. 30 000 PLN. Jeszcze wyższe kary przewidziano dla “zorganizowanych grup”.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jak ktos dobrze uzywa BTC to nw jak oni beda ich lapac. Zwlaszcza zorganizowane grupy.

  • BTC to zwykła waluta, a nie waluta z którą trzeba się kryć bo służy wyłącznie do przestępstw. W Rosji zakazywana jest sama waluta, a nie kupowanie za jej pomocą nielegalnych rzeczy. Teraz w Rosji będzie służyła wyłącznie do przestępstw.

  • Przecież wszystkie transakcje bitcoinowe są publiczne, więc przy dużych chęciach i dużej ilości transakcji można zrobić ładną analizę :)

 2. No bo Rosjnie wiedzą że za BTC stoi CIA. A Nakamoto to tylko zasłona dymna.

  • Tak. Oczywiście. A ja jestem królową Anglii.

 3. A czy w Polsce mozna używać BTC?

  • Z tego co wiem, to można, ale są traktowane jak towar, więc za transakcje przy ich użyciu trzeba płacić podwójny VAT :P

 4. @nikt chodzi mi o to, ze musieliby sprawdzac komputery osob lub osob, ktore publicznie wysylaja kody do platnosci z wlasnego ip. Trzeba by sie starac zeby wpadli na trop, ze posiadasz btc

 5. Tak BTC to fajna sprawa, szczególnie dla wyłudzaczy. Co z tego, że transakcje są publiczne. Namierzysz mi gościa jak podam Ci adres btc?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: