14:48
27/7/2015

O przełomowym ataku na pamięć, pozwalającym odczytywać pamięć innych procesów (bądź ją modyfikować, np. w celu uzyskania wyższych uprawnień) pisaliśmy obszernie kilka miesięcy temu.

Dziś pojawiła się praca naukawa opisujące praktyczne wykorzystanie ataku w kontekście JavaScriptu. Jest też kod exploita.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. naukawa -> naukowa :) praca ciekawa

  2. “These offsets are then pasted into a field in the webpage to start hammering on the JavaScript array”.

    Nawet kod nie jest zautomatyzowany. Jesli ktos jest w stanie przekonac kogos do uruchamiania i przeklejania czegos, to chyba latwiej przekonac do uruchomienia zwyklego “EXEka”…

    Nuda. Kiedys byl lepszy art naukowy z mniej sensacyjnymi zdaniami.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: