11:36
21/12/2009

Nagrodę, tygodniową reklamę na naszym portalu, za odpowiedź na pytanie postawione w pierwszym odcinku Security Fail wygrywa…

Maciej. Gratulujemy!

Pytanie brzmiało: “Dlaczego Windows pyta o hasło do sieci bezprzewodowej dwa razy?”. Maciej napisał:

Z Windowsem jest jak z milicją za komuny: jeden klucz służy do czytania (deszyfrowania), a drugi do pisania (szyfrowania) :D

Inne odpowiedzi, które rozbawiły nas do łez, i które postanowiliśmy nagrodzić 3-dniową reklamą na Niebezpieczniku, to:

Underlife:

Znana praktyka wykorzystywana między innymi w serwisie Allegro. W bazie danych są przetrzymywane dwa hasła jedno w postaci zaszyfrowanej drugiej w postaci niezaszyfrowanej , aby nie męczyć procesora funkcjami typu WEP() porównuje po prostu napisy:) Zwiększa to: Wydajność, Wolny rozmiar na dysku, Prędkość przesyłania, Generuje mniej fal w powietrzu przez co wifi jest mniej szkodliwe, czyli wszystko sprowadza się o dbanie o środowisko. EKOLOGIA to bardzo ważny aspekt, dlatego trzymajmy hasła bez hashów, po co męczyć serwery obliczeniami, wtedy zużywają więcej energii i LÓD NA ANTARKTYDZIE SZYBCIEJ SIĘ TOPI!

oraz espree:

‘Wiadomo’, że usability i security są do siebie odwrotnie proporcjonalne, wobec czego obniżając usability zwiększają bezpieczeństwo, ‘logiczne’ ;-)

Wszystkim wygranym gratulujemy i prosimy o podesłanie kreacji reklamowej 125px x 125px z adresu e-mail użytego w komentarzu.

Konkurs świąteczny

A już jutro ogłosimy kolejny konkurs, a tak naprawdę grę internaktywną, która będzie wymagała od czytelników wykorzystania wiedzy z publikowanych do tej pory artykułów na Niebezpieczniku. Do wygrania kilkanaście licencji na oprogramowanie ArcaVir. Macie więc jeszcze trochę czasu na przestudiowanie archiwalnych postów ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: