19:20
30/10/2014

W lipcu ogłosiliśmy konkurs na niebezpieczne wakacyjne zdjęcie. Poniżej nadesłane fotografie i lista zwycięzców.

Łącznie otrzymaliśmy 15 zgłoszeń, z czego niektóre nie spełniły wymagań. Poniżej prezentujemy te z fotografii, które zakwalifikowaliśmy do konkursu:

Kłapołuchy 21:
klapoluchy21

Ręka Kuby:
reka_kuby

Rafał:

rafal
Ostatnio u mnie w pracy zrezygnowano z ochroniarza wydającego klucze i zastąpiono go hiper inteligentną maszyną, która wydaje klucze. Po zbliżeniu swojego identyfikatora do czytnika otwiera się szafka i zapala się jedna lampka przy kluczu przypisanym do danej karty. Cóż… ma to sens, z tym, że część kluczy przymocowano zwykłymi kółeczkami do kluczy – czyli jeśli się trafi na otwartą szafkę (np. wchodząc za kimś) można sobie wyciągnąć wybrany kluczyk :-)

Mateusz:

mateuszHej, chodząc dziś po Decathlonie w Krakowie koło M1 znalazłem zostawiony samemu sobie komputer z otwartym oknem Internet Explorera i stroną z jakimiś wynikami sprzedaży. Obsługi w alejce – brak. Można było spokojnie sobie pogrzebać i wyciągnąć trochę informacji takich jak login, dane personalne, wyniki sprzedaży – z pewnością ciekawe dla konkurencji ^^

Magdunek:

magdunekJedna z 3 gotyckich kamienic przy ul. Mostowej w Toruniu. Ta akurat spaliła się w 2007 r.

Adam:

adamkomputer jest ogólnie dosyć wolny i czasami skanowanie dysku potrafi potrwać całą noc. Do tego kot najbardziej lubi przycisk power. Myślę jednak, że za samo powiązanie kota z tą klatką powinieneś dostać jakieś pół punktu.

Michael:

MichaelJest to zdjęcie z koncertu Festiwal Marzeń, który odbył się w Chojnicach w dniu 24 spierpnia.
Fotografia wykonana zaraz po rozpoczęciu koncertu, jednak nikt jeszcze nie grał, a większość ludzi nie skupiała się na scenie – byli zaabsorwowani oglądaniem pobijania rekordu Guinessa w ubijaniu największego kotleta schabowego. Udało mi się przekonać ekipe od owych ekranów LED, aby włączyli mi na chwilę logo Niebezpiecznika. ;)
Pozdrawiam!

Osoba, która chciała pozostać anonimowa:

shexNiebezpiecznikom tylko testy penetracyjne w głowie…
No to trafili, na tapetę u Freuda. Foty zrobione w muzeum będącym jednocześnie domem rodzinnym Z. Freuda, http://www.freudmuseum.cz

Czytelnik Pedro hackuje hotelowy TV SAT

Czytelnik Pedro hackuje hotelowy TV SAT

Sylwia na tle Atlasu w CERN

Sylwia na tle Atlasu w CERN

A na podium stają…

  1 miejsce – bezpłatny udział w szkoleniu Atakowanie i Ochrona Webaplikacji: Michael – za skalę :)
  2 miejsce – pakiet koszulkowo-naklejkowo-długopisowy i 50% rabat na jedno z naszych szkoleń: Pedro – za atak na “obskurną” technologię :)
  3 miejsce – pakiet koszulkowo-naklejkowo-długopisowy: Rafał – za bystrość umysłu :)

Zwycięzców, w celu ustalenia szczegółów przekazania nagrody prosimy o kontakt z adresu e-mail, z którego nadesłali zdjęcia.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

21 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A Sylwia bez nagrody? :(

 2. 2 miejsce – Pedro, a takiego podpisu przy zdjęciu żadnym nie ma. Aha, to pewnie ten anonimowy…

  • przeciez jest jak wol na przed ostatnim zdjeciu

  • fail – zobacz przedostatnie zdjęcie :)

  • Pedro to ten, co hackował hotelowy TV SAT na przedostatnim zdjęciu. :)

  • marcin, mniej gołych bab oglądaj to dojrzysz podpis

  • Przedostatnie zdjęcie

  • “Czytelnik Pedro hackuje hotelowy TV SAT” ;]

  • Moze po prostu uzyc ctrl+f ;-)

  • CTRL+F i znajdziesz ;]

  • nie zauważył, Sylwia za mocno przyciągnęła jego uwagę

  • Oj. Fail rzeczywiście. Może dlatego, że tylko w dwóch ostatnich przypadkach podpis jest pod zdjęciem, wcześniejsi autorzy są podani po lewej nad wpisem. Poza tym pewnie rację ma misiakw.

 3. Najlepsze zdjęcie to “Sylwia na tle Atlasu w CERN” :)

 4. Marcinie, Pedro włamał się na hotelowy TV.

 5. @marcin jak nie ma jak jest “Czytelnik Pedro hackuje hotelowy TV SAT” :D

 6. Bez- pewnie dlatego bo jest w koszulce a nie bez…;)

 7. @Rafal czy mogl bys przeslac zdjecie wtyczki ktora sie wklada do gniazda? O ile sie niemyle to jest to normaly Jack 6,3mm widze ze firma Hartmann ktora produkuje to urzadzenie ukladlo moj osobisty pomysl! Konkurenci zeby zaoszctedzic na kosztach zamiast uzyc jednorazowych klutek na klucze uzywaja zwykle kludki! Na dodatek jezeli pomys jest skadzony mozna sprawdzic bo niedo konca przemyslano moj system! Jezeli system pozwala na zabranie dwoch kluchy to prosze pobrac dwa naras no. Nr 1 i 2 i zamknac szafe a nastepnie je oddac ale nr 2 wlozyc do 1 i 2 do 1. System powiniem NIE zgladzac bledu! Pomimo ze taki istnieje! Prosze o kontakt na michael_office@web.de Pozdrawiam Michal

  • tak, jest to zwykły jack do tego mono, o taki: http://www.gme.cz/img/cache/800×600/809/042/redukce-jack-6-3-mono-cinch-zdirka-obrazek-1.jpg
   Dwa klucze można wziąć tylko jak masz uprawnienia do dwóch pokoji. Wtedy faktycznie możesz poźniej te klucze zamienić miejscami – maszyna wtedy informuje, że zły klucz jest w złej dziurce, ale w niczym to nie przeszkadza – i tak można zamknąć drzwiczki.
   W każdym razie – nie da się umieścić klucza w dowolnej dziurze, odblokowana jest tylko ta (te), do której masz uprawnienia.

 8. Zdjęcie pedro. Wygląda to na dekoder dreambox. Łączysz się do niego przez przeglądarkę i wysyłasz msg na ekran…

 9. A ja pierwszy raz widzę N. w nowym layoucie — jak dla mnie porażka… Szczególna porażka za nieczytelny format komentarzy, nieczytelne pogrubienia, rozmiar/krój czcionek…

 10. O jacie, Chojnice się pojawiły! :D Pozdrawiamy Michaela :)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: