20:48
5/4/2011

RSA opublikowała swoje oświadczenie w sprawie niedawnego włamania, w wyniku którego nieznani sprawdzy wykradli bliżej niesprecyzowane dane związane z tokenami SecurID. W skrócie, trzasnęli ich 0day’em na Flasha — pracownik wyciągnął wiadomość ze spamu i otworzył (!) dołączony do niej załącznik, który zainstalował (!) na komputerze trojana Poison Ivy. Dziwnych pracowników ma RSA i wygląda na to, że pracują na koncie administratora…  Oświadczenie tutaj.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Poprostu brakuje słów. Ale dowodzi to tylko że polityka bezpieczeństwa i faktyczne zabezpieczenia są dopieszczone, zawodzi tylko czynnik ludzki.

  2. […] przypomnieć, że rok temu nastąpiło potężne włamanie na serwery RSA, a atakujący wykradli wtedy seedy tokenów RSA SecurID. Chwilę potem koncern wojskowy Lockheed […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: