16:09
29/11/2012

Rumuńscy internauci, którzy wczoraj chcieli wejść na lokalne strony Google, Yahoo i Microsoftu, trafiali na podstawione przez atakujących treści serwowane z serwera w Holandii.

DNS hijack

Wczoraj, strony windows.ro, microsoft.ro, google.ro i paypal.ro wyglądały tak:

Google RO hacked

Google.ro – przekierowanie na serwer w Holandii

Atakujący podpisujący się nickiem MCA-CRB to ponoć Algierczyk. Swoimi wyczynami pochwalił się na łamach serwisu zone-h.com.

Jak doszło do ataku?

Podmiana adresów IP, na które wskazywaly domeny, sugeruje albo włamanie na serwery rejestratora domen RoTLD (firma nie udziela żadnych komentarzy w tej sprawie) albo ataki typu DNS cache poisoning (ponoć nie wszyscy Rumuni widzieli podmienione treści, ale wiemy przecież, że aktualizacja rekordów DNS to czasochłonny i nierównomiernie przebiegający proces).

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Rejestratora albo rejestru, chyba że to u nich jest razem.

  2. Czemu używacie Internet Explorera ?

    • To na pewno wirtualna maszyna resetowana przy każdym uruchomieniu.

  3. Parę dni temu w Pakistanie też mieli taką akcję:
    http://www.bbc.co.uk/news/technology-20495389

    Dziwny zbieg okoliczności… xD

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: