11:21
5/9/2022

Jeśli wiadomość o udanym ataku i wycieku danych zaczyna się od słów “bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze”, to wiadomo, że oświadczenie o ataku przeszło przez ręce agencji PR i raczej nie będzie bogate w szczegóły. I dokładnie tak jest w tym przypadku. Z notatki, którą Samsung opublikował tuż przed weekendem, dowiadujemy się, że firmę zhackowano …miesiąc temu, pod koniec lipca.

Atak dotyczył infrastruktury w USA i wykradziono dane dotyczące “niektórych” klientów. Niestety, wśród ofiar są także Polacy. Tacy, którzy nie mieszkają w USA i niczego nie kupowali w tamtejszych sklepach. Póki co, osoby z którymi rozmawiamy nie są w stanie określić jak mogły zostawić Samsungowi swoje dane… Być może źródłem jest więc baza klientów związana z kontem Samsunga, jakie zakłada się na smartfonach tej marki.

Wśród informacji, do których dostali się atakujący nie było ani numerów kart płatniczych ani numerów Social Security. Ale dane osobowe, demograficzne i dotyczące produktów zostały niestety pozyskane.

Nie dostałeś maila? Możesz spać …spokojnie?

Poszkodowane osoby mają otrzymać informacje od Samsunga o zakresie incydentu w ich przypadku. Firma nie ujawniła ani ile osób zostało poszkodowanych, ani jak uzyskano dostęp do jej infrastruktury.

Samsung współpracuje z “wiodącą firmą” z branży bezpieczeństwa. Miejmy nadzieję, że wynikiem tej współpracy nie będzie kolejna informacja, która poszerzy zakres tego incydentu.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. O nie. Teraz wszyscy będą wiedzieć ile mam lat :(.

  • Cześć Wojtku, też jestem Ania i też mam 21 lat…

 2. Miałem konto Samsunga z podpiętą pralką, ale skasowałem. Widać nie skasowali.

 3. Wyciek też miało chyba HP, bo dzisiaj otrzymałem wiadomość (od przeglądarki) o zmianie hasła, bo moje hasło jest dostępne w publicznej bazie.

 4. Za to taki np. Pcztex ma notoryczy wyciek i ma to w pompie. Za kazdym razem jak zamawiam paczkę przez tych bęcwałów dostaję smsy o dopłacie.

  • A to akurat ciekawe – Niebezpiecznik mógłbym się temu przyjrzeć bliżej.

  • A skąd wiesz ,że to Pocztex , może Twoje urządzenia mają wyciek?

 5. ja się tylko zastanawiam kiedy będzie wyciek z Uber gdzie numery kart są oraz np z Żabki

 6. Nie mieć kont na prawdziwe dane (albo nie mieć ich wcale), nie mieć karty – to rozwiązuje problem większości wycieków – przynajmniej tych najgroźniejszych. Do tego by zminimalizować wzięcie na ciebie pożyczki – pytać każdą instytucję zdalną na jakiej podstawie prawnej chcą każdą z wymienionych danych. Nagle okazuje się, że połowa jest im niepotrzebna.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: