13:02
2/5/2016

Satoshi, twórca Bitcoina, ujawnia się na łamach BBC. Czas pokaże, czy to prawda. Wiele osób o bycie Satoshi podejrzewano i na razie dowodów brak.

UPDATE: I… jak można było się spodziewać, internauci zdemaskowali oszusta. Chwila na reddicie pokazuje, że tak jak i w przypadku poprzednich “Nakamotów”, dowodów na bycie prawdziwym Satoshi brak. Podpis, którym podpiera się Craig, można odnaleźć we wpisie prawdziwego Satoshi w 2009 roku. Więcej informacji tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Prawdziwy Satoshi to nie jest jeden człowiek, to przynajmniej dwie osoby.
  Jest Sathoshi i jest Nakamoto. Obaj nie są japończykami, raczej są z USA, albo Australii, i to wcale nie jest Craig.

  • Świętej pamięci Hal Finney na pewno. I może ktoś jeszcze, ale cholera wie kto. Szabo też jest dobrym celem. Na pewno nie zrobił tego byle kuc w piwnicy, to jest bardzo zaawansowana matematyka i po prostu musiały być w tym temacie wcześniejsze publikacje. A ten typ jest owszem niezły, ale tylko zwyczajnie lepszy w lansowaniu niż pozostali.

  • Dobrze kombinujesz. Nie każdy też wie, że Satoshi-Nakamoto wcześniej wykonał niezły numer z satelitą.

  • A inni, jeszcze inni wiedzą, że Satoshi to kosmita.

  • “Bardzo zaawansowana matematyka” – sumy modulo i przesunięcia logiczne, oraz matematyka z zakresu szkoły podstawowej.. Faktycznie baardzo zaawansowana matematyka. Jedynie łańcuch bloków jest “ciekawym tworem”, ale nadal nie odbiega od ww. zakresu wiedzy.

  • To Panie geniuszu może już czas obalić pseudo bezpieczenstwo bitcoina?? Jak panska wiedza nie wykracza poza poziom przesunięć i podstawy z logiki i teorii mnogosci, to ja jestem ciekawy jak pan tego dokona. Jestem pewien . ze satoshi wykraczal poza ten brodzik intelektualny.

 2. A dlaczego nikt nie myśli, że Satoshi to kobieta?

  • Kopernik był Satoshim?

  • Bo w środowiskach ścisłych panuje bardzo duża dyskryminacja kobiet i stereotyp jest “informatyk=facet”. :/

  • Taaa , dyskryminacja :D (kolejna fanka/fan równouprawnienia a raczej uprzywilejowania kobiet). Wśród kobiet są tylko jednostkowe przypadki tzw. “umysłów ścisłych” gdyż tak ich uwarunkowała natura (tysiące lat ewolucji zrobiły swoje). Równie dobrze mogłabyś/mógłbyś zapytać dlaczego wśród kobiet jest tak zatrważająca ilość tzw. “pustaków” w porównaniu do mężczyzn :)

  • To wcalenie stereotyp

 3. @fiutezianka: Nie wiem ale sie domyślan

 4. A inni, jeszcze inni wiedzą, że Satoshi to kosmita.

  • Hej, wypraszam sobie!

 5. może i ja sie przyznam do bycia Satoshim…ah ta 5 minutowa sława

  • Będziesz miał sławę. Pokażą Cię jako psychola całego świata, który jest ogłupiony manią posiadania bitcoinów. Następnie dadzą Ci żółte papiery , i wyślą 40 m pod głębiny morza, do tajnego kompleksu, gdzie będziesz kopał bitcoiny. Jako psychol, nie będziesz czuł zmęczena, ani znużenia. Będziesz kopał i kopał. Żywić się będziesz jedzeniem w proszku podawanym wprost do żyły, żeby zaoszczędzić czas na jedzenie, bo czas to bitcoin. Woda będzie podawana przez nos wprost do języka. W końcu pojmiesz jak działa bitcoin, ale już będzie za późno… Bo prawdziwy Satoshi się ujawni, a Twoja praca straci na znaczeniu.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: