19:58
13/2/2017

Po raz kolejny odezwali się przestępcy stojący za scamem na zablokowane konto Allegro. Od wczoraj na skrzynki posiadaczy kont w serwisie Allegro spływają następujące e-maile z adresu “Zablokowalismy368650@o2.pl” o następującej treści:

Ponieważ nie otrzymaliśmy Twojej płatności, której termin minął 2017-01-31, zablokowaliśmy Ci sprzedaż na Allegro. Prosimy o bezzwłoczne uregulowanie rachunku. Po zaksięgowaniu wpłaty, sprzedaż zostanie automatycznie odblokowana.

Link prowadzi przez skracacz ow.ly do poniższych URL-i (już nieaktywne):

hxxp://click.waw.pl/546DCFRE33
hxxp://bill.edge.ee/banner/index.html

Scam nie jest nowy. Na naszą redakcyjną skrzynkę ślady takich samych wiadomości (także wykorzystujących skracacz ow.ly do przekierowań) spływają od kwietnia 2016 roku. Kampania są wysyłane średnio co 3 miesiące (kwiecień, lipiec, listopad, luty). Jak widać, scam musi działać, skoro jest powtarzany. Ciekawe, czy częstotliwość powtórzeń odzwierciedla wysokość pieniędzy, które pozwalają atakującemu przeżyć te okresy ;)

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Dla mnie po otrzymaniu takiego maila oczywiste jest po 1 – sprawdzenie/przypomnienie sobie czy dostałem od allegro informacje o tym, że planują zablokować moje konto, po 2 – wejście bezpośrednio na swoje konto i zweryfikowanie kwoty, którą muszę opłacić, po 3 – gdy już będę płacił to pobranie danych do przelewu bezpośrednio z allegro, a nie z maila.

  Ale widocznie ludzie muszą być zabiegani, że nie zwracają na to uwagi, przez co ktoś niestety na ich pośpiechu “zarabia”

  • Po otrzymaniu takiego maila powinieneś zrobić jedną jedyną rzecz! Dodać nadawcę do SPAMU. Dobrze skonfigurowany klient poczty resztę zrobi sam.

  • Zablokowalismy368650@o2.pl i wszystko jasne

 2. I bardzo dobrze. Za niedługo na alledrogo nie będzie się opłacać sprzedawać czegokolwiek. No ale czas pokaże…

 3. Dziś dostałam taki sam mail, ale z adresu na wp.pl

 4. Takie maile pojawiają się od lat, a allegro.pl niewiele działa w tym kierunku, aby ustrzec swoich klientów, przed atakami hakerów. …
  Może allegro ma jakiś interes w tym…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: