16:37
24/8/2021

Zła wiadomość dla klientek sieci sklepów Monnari. Komputery firmy zostały zainfekowane ransomwarem Phobos. Dane zostały zaszyfrowane i w sklepach obsługa nie jest w stanie korzystać z systemu sprzedaży (fakturowanie) oraz obsługi zwrotów. Czas pokaże, czy — a jeśli tak, to jakie — dane zostały wykradzione i będą oferowane na sprzedaż. Póki co, firma została zaproszona do negocjacji wysokości okupu.

Serwis internetowy firmy działa, a przynajmniej jego front. Miejmy nadzieję, że przestępcom nie udało się uzyskać dostęp do bazy z danymi klientów (i że ich dane nie były osiągalne ze sklepowych, zainfekowanych komputerów)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Straszne, ze traktujemy to inaczej niz to, ze ktos w nocy wlamal sie do supermarketu. ‘Zaproszenie do negocjacji’… raczej powinno byc napisane: przestepcy probuja dalej szantazowac firme i paralizuja ich dzialanie. A nastepnie opisac kto i jakie kroki prawne podjal.
    Czas zaczac traktowac cyberprzestepczosc jak normalna a nie: eeee… zainstaluj lepszego antywirusa….

  2. Chyba “nie udało się uzyskać dostępU”.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: