19:19
26/7/2011

Funkcjonariusze w niektórych miastach an świecie zostali wyposażeni w nowe urządzenie — dostawkę do iPhone’a, która pozwala przeskanować tęczówkę oka podejrzanego, a następnie wyszukać wszystkie informacje na jego temat w policyjnej bazie.

MORIS kosztuje 3 tysiące dolarów i potrafi również rozpoznawać twarz — co jak kiedyś pisaliśmy, nie jest takie łatwe.

W kontekście wykorzystania tego typu urządzeń przez policję, warto przypomnieć jak można oszukać skanery twarzy: por. jak obejść biometrię.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. 3 patole i podłącza się to jeszcze do telefonu? Do tego takiego, który co i rusz jest łamany?

  2. 3 kafle na przystawkę do telefonu za kilkaset $$ ? Teraz w sumie już wiem jakim cudem Apple ma takie wyniki sprzedaży – jak zaopatruje policję w takie zabawki…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: