19:19
26/7/2011

Funkcjonariusze w niektórych miastach an świecie zostali wyposażeni w nowe urządzenie — dostawkę do iPhone’a, która pozwala przeskanować tęczówkę oka podejrzanego, a następnie wyszukać wszystkie informacje na jego temat w policyjnej bazie.

MORIS kosztuje 3 tysiące dolarów i potrafi również rozpoznawać twarz — co jak kiedyś pisaliśmy, nie jest takie łatwe.

W kontekście wykorzystania tego typu urządzeń przez policję, warto przypomnieć jak można oszukać skanery twarzy: por. jak obejść biometrię.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet w naszym internetowym sklepie.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. 3 patole i podłącza się to jeszcze do telefonu? Do tego takiego, który co i rusz jest łamany?

  2. 3 kafle na przystawkę do telefonu za kilkaset $$ ? Teraz w sumie już wiem jakim cudem Apple ma takie wyniki sprzedaży – jak zaopatruje policję w takie zabawki…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: