20:34
29/11/2009

Już niebawem miejsca zbrodni będą skanowane specjalnym, trójwymiarowym skanerem, a następnie przenoszone jako mapy do sieciowej gry komputerowej. Dzięki temu zabiegowi, kriminalistycy z innych części świata będą mogli pomagać w rozwiązywaniu sprawy.

Wirtualne laboratorium nazwano IC-CRIME i oparto na silniku Unite znanym m.in. z takich gier jak “FusionFall” i “VooDude“. Technika trójwymiarowego skanowania pozwoli dokładnie przenieść do wirtualnego świata każdy, nawet najmniejszy obiekt znaleziony na miejscu zbrodni, a możliwości silnika gry komputerowej ułatwią tworzenie symulacji prezentujących domysły odnośnie tego, co działo się na miejscu zbroni. Oprócz przyglądania się miejscu zbrodni, kryminalistycy będą mogli prowadzić dyskusje i wymieniać się dokumentami.

przykład sceny zbrodni zeskanowanej w trójwymiarze

IC-CRIME dostępna będzie poprzez stronę internetową (za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej). Niestety, miłośnicy kryminałów i serialu CSI “Kryminalne Zagadki” nie będą mogli uczestniczyć, ani nawet przyglądać się trójwymiarowym scenom zbrodni… no chyba, że uda im się skutecznie przeprowadzić phishing na jakimś mundurowym ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. “takich gier jak “FusionFall” and “VooDude“.”
    Jak juz kopiujesz to tlumacz na polski :).

  2. A temu (https://niebezpiecznik.pl/wp-content/uploads/2009/11/KitchenMurder3.jpg) to co tam wlali? Fasolke po bretonsku :)?
    A to na scianie? Keczup? :)
    Nie moge sie powstrzymac :).

  3. No po raz kolejny życie dogania s-f. W powieści Dukaja „Czarne oceany” tak właśnie policja dokumentowała sceny zbrodni, dodatkowo wszystkie obiekty były interaktywne.

  4. Silnik nazywa się Unity/Unity3D a nie Unite, i powstaje na nim jakies 48% _wszystkich_ gier, a nie dwie

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: