10:07
22/1/2013

Student postanowił sprawdzić, czy system z którego korzysta jego uczelnia jest bezpieczny. Nie był. Producent obiecał poprawić błędy. Student chciał się upewnić, że błędy zostały poprawione, ale retest został uznany za atak i w konsekwencji studenta usunięto z listy uczniów.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ja bym tam dwuletniej szkoły policealnej nie nazywał uczelnią, bo ktoś mógłby ją z uniwerkiem lub polibudą pomylić… ;-)

 2. Podejrzewam jakis grubszy myk…

  “After he was interviewed by the dean of Dawson and his Computer Science program coordinator, the details were brought to a meeting of 15 professors in the school’s Computer Science department. By a 14-to-1 vote, they moved to expel him.”

  Luzne tlumaczenie:

  “Po rozmowie z Dziekanem szkoly i jego koordynatorem programu “Computer Science” sprawa zostala przedstawiona podczas zebrania 15 profesorow z departamentu Informatycznego. 14 z nich glosowalo za usunieciem go ze szkoly…”

  Cos mi tu capi… Watpie zeby 14 profesorow uwzielo sie na “biednego” Ahmeda…

  Pozdrawiam.

  Andrzej

  • Kluczową sprawą jest tu chyba pochodzenie ucznia. Muzułmanie mają w US gorzej niż Murzyni na początku 20 wieku. Możliwe że ta 14 to byli zwykli rasiści.

  • Tak najprosciej jest powiedziec… Biedny muzulmanin i rasisci Kanadyjczycy… I nie ma tu znaczenia fakt ze koles zlamal prawo… poprostu jest szykanowany na tle rasowym. Jasne…

   Pozdrawiam.

   Andrzej

  • Raczej nie chodzi o pochodzenie ucznia (chociaż, niestety, to nie bez znaczenia). Po prostu stare dziady wolą utrzymać status quo, bo tak jest wygodniej. Przecież 14 w dupę kopanych profesorków nie przyzna racji dzieciakowi.

 3. W Polsce jest podobnie, tylko najpierw wzywają rodziców ;)

  • W ZST szczególnie Michale :)

 4. Teraz pozostalo mu znalezc nowe podatnosci i polozyc strone

 5. u nas się to w ramach zajęć robi :]

 6. jak robisz wieczorowke dla doroslych pewnie tez by wezwali – a jak sie nie stawia, to pod sad ich!

 7. “Kanadyjczyk skanował szkołę…” – proponuję uściślać tematy tak, by wiadomo było o jaki obszar chodzi. Łatwiej byłoby odfiltrować ciekawostki rodem z TVN24, od spraw naprawdę istotnych. Wiem, globalna wioska – ale jednak systemy prawne się różnią, a i mentalność inna.
  Dzięki za uwagę :)

 8. To chyba niezgodne z prawem.

 9. Historia zdaje się jednak wyglądać zupełnie inaczej, niż sugeruje oryginalny artykuł czy to wasze streszczenie tutaj. Oryginalny tekst został zaktualizowany o ciekawe stanowisko uczelni i komentarz bodajże profesora, polecam się zapoznać przed wyciąganiem pochopnych wniosków.

 10. Teraz zatrudni go jakas firma i bedzie zarabial 100 000 $ miesiecznie ;) Szkoda, ze go wyrzucili :(

  • Wątpię, typowe podatności znajduje się łatwiej niż porządnie robi aplikacje, ponieważ są już znalezione i opisane. Przypuszczam, że jego testy raczej specjalnie odkrywcze nie były, być może trochę powyżej zapuszczenia gotowych skryptów, za to nikt nie zechce zapłacić nawet $1000 miesięcznie.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: