12:01
31/1/2010

Poniższy filmik wspaniale ukazuje groteskowość narastającej ostatnio manii walki z terroryzmem. Warto poświęcić minutę:

Śledzi się nas przez telefony komórkowe, skanuje “do naga” na lotniskach …a problem jak widać leży gdzieś indziej ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. samo zycie…

 2. Efektywność instytucji państwowych, totalny chaos.

 3. Długofalowym celem każdej instytucji (niezależnie od celu początkowego) staje się bezustanne uzasadnianie własnego istnienia. (Wolna parafraza, autora nie pamiętam.)

 4. Wojnę z terroryzmem USA przegrało już bardzo dawno temu. Terroryści spowodowali, że społeczeństwo całkowicie zmieniło swój sposób bycia i na każdym kroku wszyscy robią w gacie. Terroryści wygrali nie angażując w to dużych środków. To, że prowadzimy wojnę w Afganistanie jest tylko efektem tego, że nie widzimy naszej przegranej.

 5. Jurgi – dobra sentencja.

  To zdaje sie fragment z jakiegos serialu, kiedys go widzialem kilkakrotnie

 6. ale przynajmniej ilu ludzi znalazło nowe miejsca pracy :)

 7. terrorysta w obecnych czasach już nawet nie potrzebuje całego arsenału broni by być terrorysta… wystarczy trochę pieniędzy i bycie dobrym socjotechnikiem by później opanować jakiś budynek czy samolot…

 8. Terrorysta może obecnie nie robić nic. No, może poza zasugerowaniem w wystarczająco wiarygodny sposób, że zamierza coś zrobić. Przecież w terrorze chodzi o strach, a strach, paranoję i wymierne koszty (społeczne, ekonomiczne) doskonale generują instytucje, które z terrorystami mają walczyć. Mówi się, że ostatni zamach (nietypowa bomba, która nie wybuchła) był nieudany. To nieprawda, był udany. Ludzie dalej/znów się boją, a “obrońcy” wymyślają nowe, rewelacyjne sposoby walki z terroryzmem. Nieskuteczne od samego początku.

 9. glupi film. przeciez wiadomo ze jak numer skrzynki 401 to authorization required! ;)

 10. Dzisiaj terrorystą można nazwać każdą niewygodną politycznie osobę lub grupę ludzi. I tak Chiny nazywają Tybetańczyków terrorystami, Rosja nazywa Czeczenów, Wielka Brytania irlandczyków z północy Izrael nazywa Palestyńczyków a USA wszystkich którzy nie nadstawią im dupy. Jeśli chodzi o tych najprawdziwszych terrorystów którzy wysadzają się w miejscach publicznych, to prawda jest taka że USA sama ich stworzyła a dziś nakręca terroryzm. To przecież CIA stworzyła Al-kaidę poprzez dostawy broni i szkolenia mudżahedinów podczas interwencji Związku Radzieckiego w Afganistanie. Kiedy w efekcie tej wojny ZSRR upadł ekonomicznie, pozostawieni samym sobie mudżahedini z taką ilością broni musieli znaleźć sobie jakiś cel w życiu i tak powstała al-kaida. CIA która była z nimi w znakomitych relacjach wykorzystała wiele lat później tę znajomość poprzez to że zleciła Mossadowi przeszkolenie kilku niczego nie świadomych islamskich fanatyków gotowych umrzeć dla 100 dziewic i allaha. I tak to niczego nie świadomi terroryści islamscy wzięli udział w wielkiej operacji militarnej CIA i Mossadu znanego dzisiaj jako 11 września. Dzięki temu wszystkiemu USA mogła sobie pozwolić na wojnę w afganistanie i iraku bez większego sprzeciwu społeczności międzynarodowej a co najważniejsze Chin i Rosji, które bez takiego bodźca nigdy by się na to nie zgodziły.
  I tak to Bush zabezpieczył przyszłość energetyczną USA na kilka lub kilkadziesiąt lat.
  3000 ludzi którzy zginęli 11 września + kilka tysięcy żołnierzy którzy zginęli po 11 września są wliczeni przez rząd USA w straty i bilans start i zysków w ich opinii jest znacznie lepszy niż np. wojna w Wietnamie na której napewno nie zyskali tyle co teraz na tzw. wojnie z terroryzmem. CIA poprzez 11 września nakręciła globalny terroryzm dzięki czemu ten biznes będzie się im kręcił jeszcze kolejne przynajmniej 100 lat.

 11. […] pomogli mu zbudować odpowiednie urządzenie. W sumie dziwne, że prasa jeszcze nie nazywa go terrorystą… ;) Rosyjski […]

 12. Kolega oo ma niestety rację…

 13. Zainstalowałem polecane przez Was w artykule o zabezpieczaniu Chrome wtyczki (NotScripts, HTTPS Everywhere, Disconnect, Ghostery i przy okazji AdBlock, oraz parę zmian w konfiguracji przeglądarki) i niestety zamiast filmu widzę tylko biały prostokąt (po kliknięciu na play this flash). W drugiej przeglądarce (Mozilla Firefox, bez tych wtyczek) nie mam takiego problemu. Na Chrome zapausowałem AdBlock, Disconnect, Ghostery i włączyłem skrypty (jak również przywróciłem ustawienia, np. dozwolone third-party cookies i wyłączyłem “send do not track”), ale nawet po przeładowaniu strony widzę biały prostokąt. Co może być tego przyczyną?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: