16:32
8/10/2014

Slack to zyskujące popularność oprogramowanie do “firmowych chatów” — taki “odpimpowany” IRC. Jeśli z niego korzystacie, to mamy nadzieję, że nazwy tworzonych przez Was grup (kanałów) nie zdradzają żadnych kluczowych informacji (np. nazw klientów/projektów), bo …każdy może je podejrzeć. Wystarczy, że poda adres e-mail z Waszej domeny — oto przykład dla Microsoftu:

slack - podglądanie grup Microsoftu (Fot. Riddle)

slack – podglądanie grup Microsoftu (Fot. Riddle)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. myslalem ze chodzi o jakis bug w slackware i moje wszystkie serwery sa zagrozone ;)

  • Podobnie pomyślałem :D

 2. Chyba nie działa… moje firma z tego korzysta wpisałem test@nazwaFirmy i nie poszło. nic nie dostałem, żadnych wyników.

 3. Nie grup/kanałów a zespołów – to dwie różne rzeczy w Slacku…
  Grupy i Kanały są osobne dla każdego z teamów, ale “niżej”.
  Widać jednak, że MS zastosował “swoje” podejście do tematu.

 4. “Sign Up for CSI” XD

 5. Chyba poprawili :D

 6. Ładnie tak trollować czytelników? Też myślałem że chodzi o dziurę w Slackware.

 7. Zesz, ludzi strasza. Trolle jedne ;-) w trakcie ladowania posta zrobilem juz rachunek sumienia wzgledem moich slackwarow…

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: