7:26
27/1/2010

NY Times donosi, że wiadomości tekstowe wysyłane w Chinach będą skanowane pod kątem “niezdrowej” zawartości. Pekinowi, jak nie trudno jest się domyślić, chodzi głównie o pornografie i treści rewolucyjne. Warto jednak wspomnieć, że polska sieć GSM, Orange, już dziś skanuje MMS-y przesyłane przez Polaków.

Orange skanuje MMS-y

Polska telefonia komórkowa Orange skanuje MMS-y, jak na razie, według oficjalnych informacji, wyłącznie pod kątem wirusów. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że urządzenia firmy Fortinet wykorzystywane przez Orange do skanowania antywirusowego bez problemu mogą zostać użyte do takiego samego “cenzurowania”, jakie chce się wprowadzić w Chinach.

Obecnie, Orange informuje o wykryciu wirusa w MMS-ie i usunięciu wiadomości, a do adresata wysyła dodatkowo link do programu antywirusowego na telefony komórkowe. Usługa jest darmowa, nie wiem, czy włączona domyślnie dla wszystkich.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Wielki brat czuwa! Totalna inwigilacja już nas otacza, teraz czekamy na ministerstwo prawdy ;)

    http://demokryt.wordpress.com/2010/01/20/rok-1984-georgea-orwella-staje-sie-rzeczywistoscia/

  2. To w następnym odcinku dowiemy się, jak szyfrować SMS-y? ;)

  3. Chyba już nie wypada w polskich mediach pisać i mówić źle o chińskiej cenzurze, skoro chińska cenzura jest wzorem dla naszych rządzących. Nie sądziłem, że nasz kraj tak nisko upadnie 20 lat po obaleniu tzw. komuny. Pamiętam dobrze komuszą cenzurę i zapewniam Was, małolaty, że była to wyjątkowo paskudna instytucja.

  4. My, małolaty, wierzymy na słowo i mamy nadzieję, że nie będzie “powtórki z rozrywki”. Zobaczymy, może jak rozpowszechnią się telefony typu Nokia N900 z natywnym linuxem to będzie można sobie zapewnić “jakieś” bezpieczeństwo…

  5. play tez skanuje

  6. Zapomnij o bezpieczeństwie i prywatności. Nowe uprawnienia CBA załatwiają dostęp do danych, w następnej poprawce zwiększy się uprawnienia… Potem jeszcze ponownie przemycić cenzurę internetu i mamy “rok 1984”.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: