20:59
2/8/2015

Na YouTube w całości można obejrzeć film Spycraft opowiadający o tym jak pracują szpiedzy. Ponieważ film jest już lekko wiekowy, dodatkową atrakcją jest ćwiczenie umysłowe “jakbym mógł to zrobić z wykorzystaniem dzisiejszej techniki”. Trzeba jednak przyznać, że niektóre z prezentowanych na filmie “starych” urządzeń wciąż potrafią zaskoczyć… A przykład z umieszczaniem prawdziwego zegarka pod oponą samochodu “ofiary” totalnie nas oczarował :-)

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Patent z zegarkiem genialny w swojej prostocie.
    Dużo ciekawych informacji, chociaż większość sprzętu tego typu nadal nie jest łatwe do kupienia.

  2. Teraz ta cała akcja w drugiej połowie filmu byłaby jeszcze bardziej niewidzialna – nikt nie zwróci uwagi na gościa wiszącego na telefonie, czy to przez bluetooth czy normalnie.

  3. Patent z zegarkiem z tego co pamiętam można było zobaczyć w Chinatown z 74r.

  4. Przy okazji filmu podpytam się, może ktoś coś kojarzy. Kiedyś czytałem fragment książki o różnych ‘nowinkach’ technicznych wykorzystywanych przez szpiegów w trakcie zimnej wojny. Narrator chyba pochodził z angielskiego wywiadu. Czy ktoś zna tytuł tej książki?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: