20:59
2/8/2015

Na YouTube w całości można obejrzeć film Spycraft opowiadający o tym jak pracują szpiedzy. Ponieważ film jest już lekko wiekowy, dodatkową atrakcją jest ćwiczenie umysłowe “jakbym mógł to zrobić z wykorzystaniem dzisiejszej techniki”. Trzeba jednak przyznać, że niektóre z prezentowanych na filmie “starych” urządzeń wciąż potrafią zaskoczyć… A przykład z umieszczaniem prawdziwego zegarka pod oponą samochodu “ofiary” totalnie nas oczarował :-)

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Patent z zegarkiem genialny w swojej prostocie.
    Dużo ciekawych informacji, chociaż większość sprzętu tego typu nadal nie jest łatwe do kupienia.

  2. Teraz ta cała akcja w drugiej połowie filmu byłaby jeszcze bardziej niewidzialna – nikt nie zwróci uwagi na gościa wiszącego na telefonie, czy to przez bluetooth czy normalnie.

  3. Patent z zegarkiem z tego co pamiętam można było zobaczyć w Chinatown z 74r.

  4. Przy okazji filmu podpytam się, może ktoś coś kojarzy. Kiedyś czytałem fragment książki o różnych ‘nowinkach’ technicznych wykorzystywanych przez szpiegów w trakcie zimnej wojny. Narrator chyba pochodził z angielskiego wywiadu. Czy ktoś zna tytuł tej książki?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: