7:42
14/7/2011

W Polsce. Weszło w życie miesiąc temu.

Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

I dobrze.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. No to Urzędy Skarbowe mają przechlapane :-)

    • To moze pozew zbiorowy?

    • To może jeszcze ZUS załatwmy? I komorników? :D

    • Tak już na serio: dla mnie to mocno niejasne zapisy. Na upartego “niebezpiecznik jezd gupi” napisane po trzykroć podpada pod paragraf. Wywieszenie listy ocen z egzaminów to też naruszenie prywatności (“moja prywatność jest zagrożona, wszyscy wiedzą ze ja – z imienia i nazwiska – mam same dwóje. A sam wykładowca twierdzi że moje okoliczności są zagrożone”). Oczywiście kluczem jest “uzasadnione” – ale co to właściwie znaczy? Zresztą, przypadki kuriozalnych spraw w USA pokazują, że z byle duperelki można zrobić aferę na skalę światową (aka gorąca kawa w McDonalds).

  2. Urzędy skarbowe, ZUS, Straż Miejska, Celnicy, kanar w tramwaju. Tyle tylko że USy i ZUS to łamią prawo od lat i jakoś nikt na nich ręki nie podnosi.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: