9:48
12/4/2016

Maciej Szmit, wraz z Dominiką Lisiak-Felicką wydali właśnie (i udostępnili do pobrania za darmo!) książkę pt. “Cyberbezpieczeństwo administracji publicznej w Polsce. Wybrane zagadnienia”.

13012721_1187403757959146_6872788384335389468_n

Książka posiada silny teoretyczny wstęp oraz opisuje jaki mamy obecnie poziom bezpieczeństwa IT w urzędach. Publikacja zawiera także praktyczne rady i wskazówki z zakresu nie tylko obsługi incydentów teleinformatycznych, ale także z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji. Pozycja obowiązkowa dla państwowych informatyków, audytorów i urzędników, którzy zajmują się także szerzej rozumianym bezpieczeństwem. Chociaż w naszej opinii zapoznać z nią powinni się także wszyscy ze szczebla kierowniczo-dyrektorskiego, bo aby procesy bezpieczeństwa działały poprawnie, muszą mieć wsparcie nie tylko “dołu” ale i “góry”.

Lektury jeszcze nie przeczytaliśmy w całości, ale znając poziom wcześniejszych publikacji Macieja (np. Wybrane zagadnienia opiniowania sądowo-informatycznego), możemy ją w ciemno polecić. Udanej lektury!

PS. Książka jest także dostępna do pobrania w wersji na urządzenia mobilne.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Linki nie działają.

 2. Aby procesy bezpieczeństwa działały poprawnie, muszą mieć wsparcie przede wszystkim “góry”. Co więcej, inicjatywa musi wychodzić właśnie od nich, a nie od szaraczków na dole, w końcu to oni są kadrą “zarządzającą”, a nie “przytakującą” (lub nie).

 3. Ależ działają

 4. U mnie działa ;)

 5. Mirror można prosić?
  nie mam konta w Google

 6. Chyba jednak kolega Mariusz miał rację. Pobiera się do 5,9 MB i dalej zrywa. A aktualnie strona się wcale nie wczytuje.

 7. Nie miałem problemów ze ściągnięciem :-) ale gdyby ktoś miał to proszę http://sendfile.es/pokaz/766924—gr7v.html

  Nie wiem czy autor wyraża zgodę na mirrorowanie dlatego zamieszczam link do usunięcia wstawki http://sendfile.es/pokaz/766924—gr7v.html?del=g3OcbAOpFXih0nY1cJkQ

 8. Gdyby komuś nie banglał link up to po wciśnięciu tego: goo.gl/unnqlw powinien pobrać odrazu ;]

 9. Poprzez przegladarke opera faktycznie pojawia sie blad podczas pobierania gdy dojdzie do 6 mb jednak pobierajac z przegladarki firefox pobiera bez problemu

 10. File does not exist
  dajcie linka dzialajacego

 11. W Firefox pobiera. Obowiązkowa lektura dla informatyków w liceum

 12. czemu nie ma epub

  • Nom, bjeda – brak epub! ;/

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: