8:14
22/4/2011

* Syn Kaspersky’ego porwany?

Wszyscy mają nadzieję, że to plotka, ale niektóre media (zwłaszcza polskie) podają to już jako pewnik — mimo, że rosyjskie źródła wciąż wątpią. Na razie pojawiają się niepotwierdzone doniesienia o tym, że 20-letni Iwan Kaspersky, syn Jewgienija Kasperskiego zaginął, kiedy rankiem 19. kwietnia wyszedł z domu do pracy, do moskiewskiej firmy InfoWatch należącej do jego matki. Nieznani przestępcy mieli się potem skontaktować z rodziną Kasperskich, żądając 3 milionów Euro okupu. Jewgienij Kaspersky pytany przez prasę o porwanie odpowiedział, że nie potwierdza i nie zaprzecza.

Iwan Kaspersky

Iwan Kaspersky, fot. vkontakte.ru

Dodatkowo, w rosyjskich mediach pojawia się informacja, że na kilka tygodni przed porwaniem Iwan zaczął opuszczać zajęcia na uniwersytecie. Jak podaje BBC, w śledztwo zaangażowana jest ponoć prywatna agencja detektywistyczna i rosyjskie służby.

Jak pisze Polskie Radio: Jewgienij Kasperski, założyciel i główny udziałowiec Kasperski Labs, jest 125. na liście najbogatszych Rosjan według “Forbesa”, z majątkiem szacowanym na około 800 milionów dolarów. Jego żona, szefowa firmy, jest wśród 50. “najbardziej wpływowych kobiet” Rosji weług tego samego magazynu.

Podesłał Piotr Berent

Aktualizacja 13:14
Jeśli wierzyć komunikatowi radia Mayak, Ivan Kaspersky został uwolniony po zapłacie bliżej niesprecyzowanego okupu.

Aktualizacja 26 kwietnia 2011
Kolejne doniesienia mówią o uwolnieniu bez zapłaty okupu.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ciekawe, czy to jest prawda.

 2. Najgorsze w plotkach jest to, że rozchodzą się po sieci szybko jak iso Windows’a w dniu premiery. Mam nadzieję, że niebawem zobaczymy tu dopełnienie w postaci potwierdzenia/zaprzeczenia tej informacji.

  btw. “Rosji WEŁUG tego samego magazynu.”

 3. Rocik +5 do lansu dla Ciebie za wylapanie literówk

  • Aha.
   Zauważyłem literówkę, przy okazji napisałem o tym, grzech? +5 do lansu to chyba czepianie się innych o pierdoły.

 4. […] Kaspersky’ego, założyciela firmy antywirusowej Kaspersky. W artykule przeczytamy m.in. o porwaniu jego syna, czy też o jego kontaktach z rosyjskimi służbami […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: