8:14
22/4/2011

* Syn Kaspersky’ego porwany?

Wszyscy mają nadzieję, że to plotka, ale niektóre media (zwłaszcza polskie) podają to już jako pewnik — mimo, że rosyjskie źródła wciąż wątpią. Na razie pojawiają się niepotwierdzone doniesienia o tym, że 20-letni Iwan Kaspersky, syn Jewgienija Kasperskiego zaginął, kiedy rankiem 19. kwietnia wyszedł z domu do pracy, do moskiewskiej firmy InfoWatch należącej do jego matki. Nieznani przestępcy mieli się potem skontaktować z rodziną Kasperskich, żądając 3 milionów Euro okupu. Jewgienij Kaspersky pytany przez prasę o porwanie odpowiedział, że nie potwierdza i nie zaprzecza.

Iwan Kaspersky

Iwan Kaspersky, fot. vkontakte.ru

Dodatkowo, w rosyjskich mediach pojawia się informacja, że na kilka tygodni przed porwaniem Iwan zaczął opuszczać zajęcia na uniwersytecie. Jak podaje BBC, w śledztwo zaangażowana jest ponoć prywatna agencja detektywistyczna i rosyjskie służby.

Jak pisze Polskie Radio: Jewgienij Kasperski, założyciel i główny udziałowiec Kasperski Labs, jest 125. na liście najbogatszych Rosjan według “Forbesa”, z majątkiem szacowanym na około 800 milionów dolarów. Jego żona, szefowa firmy, jest wśród 50. “najbardziej wpływowych kobiet” Rosji weług tego samego magazynu.

Podesłał Piotr Berent

Aktualizacja 13:14
Jeśli wierzyć komunikatowi radia Mayak, Ivan Kaspersky został uwolniony po zapłacie bliżej niesprecyzowanego okupu.

Aktualizacja 26 kwietnia 2011
Kolejne doniesienia mówią o uwolnieniu bez zapłaty okupu.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ciekawe, czy to jest prawda.

 2. Najgorsze w plotkach jest to, że rozchodzą się po sieci szybko jak iso Windows’a w dniu premiery. Mam nadzieję, że niebawem zobaczymy tu dopełnienie w postaci potwierdzenia/zaprzeczenia tej informacji.

  btw. “Rosji WEŁUG tego samego magazynu.”

 3. Rocik +5 do lansu dla Ciebie za wylapanie literówk

  • Aha.
   Zauważyłem literówkę, przy okazji napisałem o tym, grzech? +5 do lansu to chyba czepianie się innych o pierdoły.

 4. […] Kaspersky’ego, założyciela firmy antywirusowej Kaspersky. W artykule przeczytamy m.in. o porwaniu jego syna, czy też o jego kontaktach z rosyjskimi służbami […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: